Şule öldürüldü mü?
Ankara’da bir plazanın 20. katından düşerek yaşamını yitiren Şule Çet’in otopsi raporunda cinsel saldırı bulgularına rastlandı. Bulgular Çet’in öldürüldüğü iddialarını güçlendiriyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir plazanın 20. katındaki ofisten gece saat 04.00’te düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in otopsi raporunda, ölümden önce Çet’in cinsel saldırıya uğradığına dair bulgular ortaya çıktı. Ayrıca düştüğü iddia edilen pencerede kendisine ait parmak izine ulaşılamadı. Ortaya çıkan bulgular daha önce Şule'nin ailesi ve arkadaşları tarafından ısrarla gündeme getirilen "İntihar etmedi, öldürüldü" iddialarını güçlendiriyor.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda Çet’in ölümünden önce cinsel saldırıya uğradığına dair bulgular yer aldı. Ayrıca Çet’in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve DNA bulguları tespit edildi. Bu doku örnekleri ve DNA bulgularının ise Çağatay A’ya ait olduğu belirlendi.

Bunların yanı sıra Çet’in kanında “Uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. Çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. Yapılan incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen Olay Yeri İnceleme Raporu’nda Çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi. Çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.

‘ATLAYACAK BİRİ PENCERENİN KENARINDAN TUTMAZ MI’
Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, Çet’in öldürüldüğünü belirterek, “İlk günden intihar etmediğini söyledik. O geceki yazışmalar, attığı mesajlar da bunu gösteriyordu. Otopsi raporu her şeyi ortaya çıkardı. Tecavüze uğramış. Düştüğü pencerede parmak izi tespit edilememiş. Atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı? Bu kız balıklama atlamadığına göre demek ki ya öldürülüp öyle atıldı ya da baygın haldeyken atıldı” dedi.

2 KEZ GÖZALTINA ALINDI VE BIRAKILDI
Çet’in ölümünün ardından bir numaralı şüpheli olarak 2 kez gözaltına alınan ve her ikisinde de adli kontrol uygulamasıyla serbest kalan Çağatay A, ifadesinde Çet’in camdan atlayarak intihar ettiğini öne sürerek, “Kendisine engel olmaya çalıştım, atlarken tutmaya çalıştım ama başaramadım. Atlamasın diye tuttuğum sırada parmaklarımda sıyrıklar oluştu. Abi kardeş ilişkimiz vardı. ‘Yaşamak istemiyorum’ diyerek atladı” demişti. Çet’in öldüğü sırada plazadaki ofiste Çağatay A’nın dışında B.A’nın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. B.A. ise ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini söylemişti.

‘BURADAN ÇIKAMIYORUM, ADAM BANA TAKMIŞ BIRAKMIYOR’
Çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği bunun üzerine ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. Bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise Çet’in ev arkadaşına “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıkmıştı.

ARKADAŞLARI ‘İNTİHAR DEĞİL CİNAYET’ DEMİŞTİ
Olay sonrası mektup yazan Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in arkadaşları da ‘Şule’nin ölümü intihar değil cinayet’ demişti. Mektubu okumak için TIKLAYIN.

İlgili haberler
‘İntihar etti’ denilen Eylem öldürüldü mü?

Ailesi ‘intihar etti’ denilen Eylem Tiller’in eşi tarafından öldürüldüğünü düşünüyor. Eylem’in şidde...

Şengül Karaca’nın evinde keşif yapıldı: İntihar de...

Erkek arkadaşı tarafından evinin camından itilerek öldürülen Şengül Karaca’nın oturduğu mahallede ke...

Şule’nin ölümü intihar değil cinayet

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybeden, ölümünün intihar...