Seçim 2023
Özel hastanede çocuk istismarı!
Gebze'de bulunan özel bir diş hastanesinde 14 yaşındaki bir çocuk doktorun tacizine uğradı. Tacizci doktorun babası hastanenin sahibi çıktı, iddia karşısında aileye saldırdı.

Gebze'de bulunan özel bir diş polikliniğine iki aydır tedavi amacıyla giden 14 yaşındaki lise öğrencisi kız çocuğu son gittiği muayene sırasında hastanede çalışan diş doktoru E. Ş. tarafından fiziksel tacize maruz kaldı. Çocuğun anlatımlarına göre, önce odada asistanıyla bulunan doktor daha sonra asistanın odayı terk etmesiyle beraber 14 yaşındaki çocuk ile muayene odasında yalnız kaldı. Kız çocuğunun beyanına göre doktor çocuğa 'kaç yaşında olduğunu' sordu. Korku ve panikten tepki veremeyen çocuğun özel bölgelerine ilişkin önce sözle sonra fiziksel temasla tacizde bulundu. Çocuk doktorun bir süre odayı terk etmesiyle yalnız kaldı. Geri gelen doktor çocuğun özel bölgelerine dokunarak tacizi sürdürdü. Muayenenin bitmesi sonrası çocuğa yeniden temasta bulunarak 'Aramızda kalsın' dedi.

TACİZCİ DOKTORUN BABASI HASTANENİN SAHİBİ ÇIKTI
Yaşadıklarını panikten dolayı ailesine anlatamayan çocuk, eve gidince muayene odasında yaşadıklarını ailesine anlattı. Hastaneye geri giden aileye, özel hastanenin sahibi olan ve aynı zamanda çocuğu taciz eden doktorun babası T. Ş. saldırdı. Hastanede yaşanan arbede sonucu olay karakola taşındı. Aile şikâyette bulunarak savcılığa ifade verdi. Görüştüğümüz çocuğun ailesi, aracı ile sanığın ailesi ve yakınlarının yüksek meblağda para teklif ettiğini, para karşılığı tacizin üstünün kapatılmasını ve şikâyetin geri çekilmesini istediğini ifade etti. Çocuğun ailesi şikâyetinden vazgeçmeyeceğini, sanığın en ağır cezayı almasını istediklerini belirtti. Başka çocuklara ve kadınlara da tacizde bulunmuş olmasından ve bulunabileceğinden endişeli olduğunu belirten aile, sanığın en ağır cezayı alması için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Aile başta Gebze'de olmak üzere tüm demokratik kitle örgütlerine, kadın derneklerine, ailelere seslenerek dayanışma çağrısı yaptı. 

2 milyon liralık yatırımla 2017 yılında gerçekleşen hastanenin açılışında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kaymakam Mustafa Güler, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti teşkilatı ve Gebze Müftüsü de açılışa katılmış ve konuşma yapmışlardı.

İlgili haberler
‘Peki gerçek hayatta çocuk istismarı davalarında n...

Toplumumuzda çok yaygın olduğu üzere; istismar iddiası ile karşılaştığımızda , ‘O öyle biri değildir...

Mahalleli çocuk istismarına karşı bir arada

Yaşananlar “bireysel sapıklık” olarak mı açıklanacak ya da çocuklar kimlere, nasıl emanet edilecek?

Kız kardeşlerini istismar eden abi serbest: Abi ve...

Mardin’de 3 kız çocuğu abileri tarafından istismara uğradı. Yargılama boyunca abi serbestti ve çocuk...