Nihal Işıldar’ın katili, 28 yıl önce ilk eşini de öldürmüş
Antalya’da eşini öldürdükten sonra polisi arayıp ‘Karımı öldürdüm, gidin evden alın’ diyen katil Özcan Işıldar’ın 28 yıl önce ilk eşini de öldürdüğü ortaya çıktı.

Antalya’da bir süredir ayrı yaşadığı eşi Nihal Işıldar’ı başına tabancayla ateş edip, öldüren ve polisi arayıp, “Karımı öldürdüm, gidin evden alın” diyerek kaçan 46 yaşındaki Özcan Işıldar, Mersin’de yakalandı. Işıldar’ın, 28 yıl önce de ilk eşini öldürdüğü ortaya çıktı.

18 Mart Pazartesi günü, Kepez ilçesi Yenidoğan Mahallesi’nde bir süredir ayrı yaşadığı Nihal Işıldar’ın yanına gelen Özcan Işıldar, eşinin başına tabancayla bir kez ateş edip kaçtı. Bir süre sonra polisi arayan Özcan Işıldar, “Karımı öldürdüm, gidin evden alın” dedi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan ekipler, çilingir yardımıyla kapıyı açıp içeri girince Nihal Işıldar’ı öldürülmüş halde buldu. Nihal Işıldar’ın cenazesi Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından toprağa verildi.

Polis, olaydan sonra kaçan Özcan Işıldar’ın Mersin’in Tarsus ilçesinde olduğunu belirledi. Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, Özcan Işıldar’ı ilçede gözaltına aldı. Üzerinden sahte kimlik çıkan Özcan Işıldar’ın 1991 yılında eski eşini öldürüp cezaevinde yattığı, ‘kasten öldürme’ suçu dahil 7 suçtan arama kaydının bulunduğu belirlendi.

Kaynak: DHA

İlgili haberler
BORKAD'lı kadınlar, kadın cinayetini protesto etti

İzmir’de Fatma Yıldız, kız kardeşinin eşi tarafından çocuklarının önünde öldürüldü. BORKAD’lı kadınl...

Antalya’da kadın cinayeti: Defalarca şikayetçi old...

Devlet yine koruyamadı: Antalya’da Nihal Işıldar defalarca şikayetçi olmasına rağmen boşanmak istedi...

Antalyalı kadınlardan Nihal Işıldar’ın öldürülmesi...

Boşanmak istediği eşi Özcan Işıldar tarafından öldürülen Nihal Işıldar cinayeti ve tüm kadın cinayet...