Kadir Şeker’in yeniden yargılandığı davada cezası 10 yıl 10 aya indirildi
Kadir Şeker’in yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Şeker’in tutukluluğunun devam etmesine karar verdi, hapis cezasını 10 yıl 10 aya düşürdü.

Hakkında verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker, yeniden hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Şeker’in tutukluluğunun devam etmesine karar verdi, hapis cezasını 10 yıl 10 aya düşürdü.

Konya’da şiddet gören bir kadına yardım etmek isterken çıkan arbedede elindeki bıçakla olayın failinin ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle iki yıldır tutuklu bulunan Kadir Şeker, bugün tekrar hakim karşısına çıktı.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Kadir Şeker ve yakınları ile maktul Özgür Duran’ın ailesi ile taraf avukatları katıldı.

İddia makamı bozma ilamına uyulmasını istedi.

Mahkeme, Şeker’in tutukluluğunun devam etmesine karar verdi. Şeker’in cezası 10 yıl 10 aya düşürüldü.

NE OLMUŞTU?
Kadir Şeker, 5 Şubat 2020’de merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine bir kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya çalışmıştı.
Bu sırada Özgür Duran’ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşan Kadir Şeker ile Duran arasında boğuşma yaşanmış, aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Duran, hastanede hayatını kaybetmişti.
Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Şeker’e, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verilmiş, Şeker’in cezası "haksız tahrik" nedeniyle 15 yıla, "iyi hal" indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmüştü.

Fotoğraf: DHA

İlgili haberler
Kadir Şeker’e verilen ceza: Adalet bunun neresinde...

Şiddeti olağanlaştırma, kabul edilir ve giderek de desteklenir kılma çabasının bir ürünü olan bu kar...

Kadir Şeker davası sonuçlandı: 12 yıl 6 ay hapis c...

Konya’da sevgilisini darbeden kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker’in yargılandığı davada...

Kadir Şeker’in yeniden yargılandığı davada cezası...

Kadir Şeker’in yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Şeker’in tutukluluğunun devam etmes...