İstismara uğrayan çocuk: Gidecek yerim yoktu
Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran kursunda kalan 9 yaşındaki erkek öğrenci, 17 yaşındaki Kuran hocasının tecavüzüne uğradı.

Ağrı’da bulunan İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran kursunda Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K. yurtta yatılı kalan öğrencisi U.P’ye tecavüz etti. U.P.’nin yetim kaldığı için bu yurda verildiği ortaya çıktı.
İsmail Saymaz’ın haberine göre, U.P, bir yıldır Y.K. ile kursta kaldığını belirterek, “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi. Y.K’nin kendisini dövdüğünü, kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlatan U.P, “Boynumu öpüyordu. Beni soyuyor, dövüyordu” dedi.

GİDECEK YERİM YOKTU
U.P, geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Y.K’nin odanın kapısını kilitlediğini ve kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Y.K’nin dövmesinden korktuğu için sesini çıkarmadığını anlatan U.P, “Beni, ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit etti. Herkes yüzümdeki morlukları sordu. Y. abi beni tehdit ettiği için söyleyemedim. ‘Düştüm’ dedim” diye konuştu.
Kurban Bayramında kursun boşalmasından yararlanan Y.K’nin kendisine bir daha tecavüz ettiğini belirten U.P. “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” dedi.
İddiaları reddeden ve kendisine iftira atıldığını savunan Y.K. cezaevine gönderildi.

KURS YETKİLİLERİ DE YARGILANMALI
Kuran kursu hocası Y.K’ye “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama” suçlarından ötürü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.
Bu arada, yurtta görevli kişiler hakkında da “suçu bildirmeme” suçundan soruşturma yürütülüyor. Avukat Mehmet Mağal, U.P’nin vücudundaki morlukları gördüğü halde harekete geçmeyen kurs yetkililerinin de yargılanması gerektiğini söyledi.

İlgili haberler
Diyarbakır Kulp'da 86 erkeğin yargılandığı çocuğa...

14 yaşındaki kız çocuğu AKP eski ilçe gençlik kolları başkanının da olduğu 86 kişinin istismarına uğ...

8 maddede çocuk istismarıyla ilgili doğru bildiğin...

Çocuk istismarı haberleri her geçen gün artıyor, ailelerin tedirginliği de öyle. Peki çocuk istismar...

Eğitim sistemi çocuk istismarını etkiler mi?

Eğitim sisteminin çocuğa yönelik cinsel istismarda payı var mı? Eğitim Sen Kadın Sekreteri Ebru Yiği...