GÜNÜN ÇAĞRISI: #BakırköydeGrevKazanacak kadın işçilere sen de ses ver!
Sıfır zam dayatmasına karşı 51 gündür direnişte olan Bakırköy Belediyesi işçisi kadınların sesine ses veriyor, saat 11:00’de #BakırköydeGrevKazanacak etiketiyle sosyal medyada olmaya çağırıyoruz.

Bakırköy’ü her yeni güne hazırlayan Bakırköy Belediyesi işçileri sıfır zam dayatmasına, her yıl karşılarına getirilen işten çıkartma tehdidine, sefalet ücretine mahkûm edilmeye, ayrımcılığa karşı 50 günü aşkındır Belediye önünde grevdeler.

Grevdeki işçilerin talepleri net: Toplu iş sözleşmesinin imzalanması, iş güvencelerinin sağlanması, enflasyon karşısında erimeyen insanca yaşanacak bir ücret, mobbing ve ayrımcılığa son!

Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu işçiler ısrarla grevlerini sürdürürken Bakırköy Belediyesi Başkanı “hizmetlerin ne kadar aksamadan sürdüğüne dair” demeçler vermekten, özellikle kadın grevcileri yıldırmak için türlü yöntemler kullanmaktan ve işçileri tehdit etmekten geri durmuyor.

Büyük zorluklara, baskılara, ev içindeki yüklere, soğuğa rağmen haklarını savunmak için grev alanında mücadeleyi sürdüren kadın işçilere destek olmak için,

*15 Aralık Çarşamba (Bugün) saat 11:00’de #BakırköydeGrevKazanacak etiketiyle sosyal medyadayız!*

Siz de dayanışma videonuzu ya da ekte paylaştığımız görselleri kullanarak sosyal medyada bu sese ortak olabilirsiniz. Paylaşımınıza @ekmekvegul’ü etiketlerseniz çok seviniriz.

Gücümüz birliğimiz!


İlgili haberler
Bakırköy Belediyesi işçilerinden imza kampanyası

Bakırköy Belediyesi işçileri ücretlerinin enflasyon karşısında erimeyeceği bir biçimde iyileştirilme...

Bakırköy grev alanında 25 Kasım forumu: Güvenceli...

Bakırköy Belediyesi'nde grevde olan kadın işçiler Ekmek ve Gül ve Belediye İş Sendikası İstanbul 2 N...

Bakırköy Belediyesi işçilerinden mektup var: Heyec...

Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçisi kadınlar, direniş alanından umutlarını, mücadelelerini, talepler...