Eski kız arkadaşını bağlayıp evi ateşe verdi, serbest bırakıldı
Ataşehir’de eski kız arkadaşı Alev Ş.’yi ayakları, ağzı ve kollarını koli bandıyla bağladıktan sonra evi ateşe verdiği iddiası ile gözaltına alınan Emre Y., serbest bırakıldı.

İstanbul Ataşehir’de eski kız arkadaşı Alev Ş.’nin ayaklarını, ağzını ve kollarını koli bandı ile bağladıktan sonra evi yakarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddiası ile gözaltına alınan Emre Y., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.  

Önceki gün Ataşehir’de bir apartman dairesinde çıkan yangına müdahale eden itfaiye görevlileri, elleri ve ayakları koli bandıyla bağlanmış Alev Ş’yi yaralı olarak kurtardı. Alev Ş’yi bağlayıp evi ateşe verdiği iddia edilen eski erkek arkadaşı Emre Y. polisler tarafından yakalandı. DHA’da yer alan habere göre Emre Y ifadesinde Alev Ş.’nin psikolojisinin bozuk olduğunu ileri sürdü. Emre Y. “Olay günü 13.30-14.30 sıralarında Alev’in ikametine gittim. Taşınma aşamasında olduğu için ona yardım ettim. Sohbet ettik, kahve içtik. Biraz sohbet ettikten sonra 16.00-17.00 sıralarında evinden ayrıldım. O gün hiç alkol almadım. Evli olduğumu ilişkimizin başında söylemiştim. Ona boşanma aşamasında olduğumu söylemedim” ifadelerini kullandı. Emre Y., hakkındaki iddiaları reddederek Alev Ş’den şikayetçi oldu.

Hastanede polise ifade veren Alev Ş., olay günü Emre Y.’nin evine geldiğini belirterek, “Bir miktar alkol aldık. Bana evli olduğunu ancak boşanma aşamasında olduğunu söyledi. Tartışmaya başladık. Zaten önceden de sürekli kavga ederdik. Ben sonrasını hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda apartmanın boşluğundaydım. Evimden dumanlar çıkıyordu ve nefes almakta güçlük çekiyordum. Bir kişi bana oksijen maskesi takarak beni ambulansa bindirdi. Hastaneye geldiğimde ellerimde, ağzımda ve ağız çevremde koli bantları olduğunu fark ettim. Sağlık çalışanları bantları söktü” dedi. Alev Ş., “Ben Emre Y.’nin benim ellerimi, ayaklarımı ve ağzımı bantlayarak evimi ateşe verdiğini şu an hatırlamıyorum. Ancak evde ikimizden başka kimse yoktu. Bilincim kapanmış olabilir. Yaşananlar nedeniyle şu an hafızam gidip geliyor. İyileştikten sonra ek ifade verebilirim” dedi.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDI

Emre Y., savcılık sorgusunun ardından, “Yangın çıkarmak suretiyle kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için mahkemeye sevk edildi. İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın adli kontrol talebini kabul ederek, şüpheli Emre Y.’nin adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, Emre Y.’nin Alev Ş.’nin ikametine 200 metreden fazla yaklaşmasını yasakladı, Emre Y.’nin bu adli kontrol hükmünü ihlal etmesi durumunda tutuklanacağını tutanağa yazdı.


İlgili haberler
Ankara’da bir kadın, kızına ve kendine şiddet uygu...

Ankara’da eşi Ali Akgün’ü öldüren 75 yaşındaki Nimet Akgün’ün ‘Bana ve kızıma şiddet uyguluyordu, da...

Baldur işçilerine kadınlardan dayanışma ziyareti

Baldur grevinin 21. gününde Ekmek ve Gül okuru kadınlar Baldur işçilerini ziyaret etti. Grevdeki işç...

Ayşe Tuba Arslan’ın avukatları: Tüm sorumlular yar...

Ayşe Tuba Arslan’ın ölümünde ihmali olan kamu görevlilerine yönelik inceleme ve soruşturmaların ceza...