Züleyha Gülüm

AFAD'ın İskenderun'da çadırlarımıza el koyması Meclis gündeminde

İskenderun'da kurduğumuz çadırlara AFAD tarafından el konmasını, HDP Milletvekili Züleyha Gülüm Meclis kürsüsünden gündeme getirdi.

HDP’li Gülüm, Oppo’da işten atılan işçileri sordu: Kadın işçiler için özel bir tedbiriniz var mı?

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, Oppo’da işten çıkarılan kadın işçileri TBMM gündemine taşıdı. Gülüm, ‘Kadın işçilerin haklarının korunması için özel bir tedbiriniz var mı?’ diye sordu.

Züleyha Gülüm Çalışma Bakanı’na sordu: Dardanel’de yaşananlardan haberdar mısınız?

HDP Milletvekili Züleyha Gülüm, Dardanel İşçileri Dayanışması Twitter hesabından ortaya dökülen kötü çalışma koşullarıyla yeniden gündeme gelen Dardanel’de yaşananları Çalışma Bakanı’na sordu.

HDP Milletvekili Züleyha Gülüm: Çalışma alanında cinsiyete dayalı ayrımcılık araştırılsın

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, artan kadın yoksulluğu ve çalışma alanlarında cinsiyete dayalı ayrımcılığı TBMM gündemine taşıyarak, Meclis Araştırma önergesi verdi.

Gasp edilen analık ödeneği hakkı bir kez daha Meclis gündeminde

Kısa çalışma ve ücretsiz izin uygulamaları nedeniyle primleri ödenmeyen hamile işçiler analık ödeneklerinden yararlanamaması sorununa dair Milletvekili Züleyha Gülüm, Meclis’e soru önergesi verdi.

Züleyha Gülüm: Kadınları şiddetten korumak için kalıcı çözümler geliştirin

Pandemi sürecinde kadınlara yönelik artan şiddeti Meclis gündemine taşıyan Züleyha Gülüm şiddete karşı kalıcı çözümler, kadınlar için de güvenli yaşam koşulları ve güçlendirici mekanizmalar istedi.

Analık ödeneği hakkı için yasada değişiklik istiyoruz!

Kısa çalışma nedeniyle primi yatmayan, bu nedenle 90 gün prim koşulunu sağlayamayan kadın işçilere analık ödeneği verilebilmesi için yasada değişikliğe gidilmeli!

‘İntihar algısı ile cinayetin veya alıkoyma suçunun üstü mü örtülüyor?’

HDP’li vekilden Gülistan Doku ile ilgili soru önergesi: ‘Kamuoyunda intihar algısı yaratılarak cinayetin veya zorla alıkoyma suçunun üstü mü örtülmeye çalışılıyor?’

Züleyha Gülüm kadınların istihdam alanlarında yaşadığı sorunları Meclise taşıdı

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, kadın istihdam oranlarını ve istihdam alanlarında yaşadığı sorunları Meclise taşıdı.