yurt

Yanlış politikalar zincirine bir halka daha: Turizmi eğitime tercih ettiler

Uzaktan eğitim ve yurtları boşalttırma kararı, yanlış politikalar zincirine bir halka daha ekliyor.

Tek tip öğün ile nasıl doyacağız?

'Doymak için ne kadar para öderiz?' gibi sorular kafamızı kurcalıyordu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tek tip öğün uygulamasıyla kaygılarımızı kökünden söküp attı...

Barınma sorunu genç kadınları istismara açık hale getiriyor

İzmir Demokrasi Üniversitesi öğrencisi Tuğçe, devlet öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamadığında barınabilecek bir yer arayışında yaşadıklarını anlatıyor...

Muğla'da öğrenciler ellerinde bavullarla sokakta

Üniversite öğrencisi Defne, Muğla'da öğrencilerin mecbur bırakıldığı göçebe hayatı, barınacak yer arayışlarındaki çaresizliklerini anlatıyor ve kurumları eyleme geçmeye çağırıyor.

Erdoğan yurtlar için ‘yeterli ve modern’ diyor, gerçeklik ise tam tersi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray'dan yaptığı açıklamada öğrenci yurtlarının yeterli ve modern olduğunu öne sürdü. SODEV Genç raporuna göre ise öğrenci sayısı artarken yurt kapasitesi düşüyor.

Munzur Üniversitesinde yurttan çıkarılan öğrenciler için eylem yapıldı

Tunceli Kız Öğrenci Yurdunda misafir olarak kalan öğrenciler yurda asil yerleşen diğer öğrencilerin gelmesiyle yurttan çıkarıldı. Yurt önünde toplanan yüzlerce öğrenci durumu protesto etti.

Fidan’ın yaşadıklarının gösterdiği: Devlet korumasındaki çocukları nasıl bir yaşam bekliyor?

Fidan’ın yaşamı şiddete maruz kalan, devlet korumasına alınan, yurttan çıktıktan sonra akıbetleri takip edilmeyen çocukların yaşadıklarını gözler önüne seren bir örnek...

Korkarak yaşamak istemiyoruz!

Ataşehir Öğrenci Yurdundan genç kadınlar yazdı: Geçen günlerde bir akranımızı daha kaybettik, Ceren’i. Ceren ne ilk ne son; acısı ne daha çok ne daha az. Biz bu haberlere alışmak istemiyoruz!

Mardin Kız Öğrenci Yurdunda ‘İffete aykırı’ kuralı

Mardin Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler şort giydiği için uyarıldı ve öğrencilere ‘uygunsuz kıyafetle dolaşmamak’, ‘iffete aykırı hareketlerde bulunmamak’ kuralı getirildi.

Atatürk Yurdu’nun taşınmasına tepki: Kampüse uzak, metroya uzak, güvenli değil!

Ankara’da Atatürk Kız Öğrenci Yurdu’nun uyuşturucu operasyonlarıyla gündeme gelen Çinçin Mahallesi’ne taşınmak istenmesi öğrencilerde tedirginlik yaratıyor.

Yurtta kalanlara bir dokun, bin ah işit

Memleketinden dönen arkadaşlarımızı arayıp, ‘Nasılsınız?’ diye sorduk ‘Ah’ işittik. Hem hasret giderdik hem de yurtlarına dair dertlerini size yazalım dedik. Gelin onların dertlerine kulak verelim.