Süleyman Soylu

Soylu'nun hedefi yine LGBTİ'ler oldu

İstifa etmeden AKP'den İstanbul milletvekili adayı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hedefinde yine LGBTİ yurttaşlar vardı: "Biz gideceğiz de LGBT’ciler gelecek. Tövbe estağfurullah ya…"

Şiddeti araştırma komisyonunda ölen kadınların ismine bile tahammül yok!

Araştırma komisyonunda şiddet nedeniyle ölen kadınların isimlerinin yazdığı dövizi büyük bir öfkeyle masadan alıp kaybeden AKP'li vekil, 104 kadının ölümüne 'tolere edilebilir' diyen bakan...

Soylu şiddet karşısında kolluk kuvvetlerinin ihmalini görmezden geldi

Soylu: "Bir kadın gidecek polise 'Ben sıkıntıdayım, yardım et' diyecek, polis ona 'Git müracaat et' dedikten sonra görevden alınmayla karşı karşıyadır. Savsaklama varsa hesabını sorarım."

HDP'li vekiller Kadına Şiddeti Araştırma Komisyonunda sunum yapan Süleyman Soylu'yu protesto etti

HDP'li milletvekilleri, TBMM Kadına Karşı Şiddet Araştırma Komisyonunun beşinci toplantısında sunum yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu protesto etti.

Bakan Soylu’nun ‘ayıbı’, kadınların 25 Kasım’ı

‘Konuşmak için yormayın kendinizi, 18 yıllık iktidarınızın sonuçları sizin yerinize konuşuyor. 25 Kasım’da esas biz kadınlar konuşuyoruz, örgütlü olduğumuzda başardıklarımızı da görüyoruz.’

Kadın cinayetlerinde önlem yok, laf çok!

Kadın cinayetlerine dair konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun erkeklere ‘Kendinize gelin yahu Böyle bir ayıp olur mu?’ sözlerine karşı Tülay Korkutan, ‘Nasihatler sorunu çözmez’ dedi.

Taleplerimiz ortada, kadınlara kulak verin!

Her gün yeni bir kız kardeşimizi kaybederken, hiçbirimiz yaşama güvenle ve umutla bakamazken, ülkeyi yönetenlerin adım atması gerekiyor.