saldırı

Uzaklaştırma kararlarına rağmen eşi tarafından silahlı saldırıya uğradı: ‘Can güvenliğim yok’

Diyarbakır’da şiddet gördüğü eşinden kaçarak İstanbul’a gelen Şehriban Bilge şikayet ve uzaklaştırma kararlarına rağmen Nurettin Bilge tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Süleymaniye’de yarışmaya katılmak isteyen kadın yüze yakın erkeğin saldırısına uğradı

Federal Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde araba ve motosiklet yarışına katılmak isteyen bir kadın, yüze yakın erkeğin saldırısına uğradı.

Rozerin Yıldız’ın hayati tehlikesi sürüyor

Bekçi Özcan Yıldız tarafından ateşli silahla ağır yaralanan ve hayati tehlikesi süren Rozerin Yıldız’ın gördüğü şiddet karşısında iki defa polise başvuruda bulunduğu ancak önlem alınmadığı belirtildi.

Metroda bıçaklı saldırı davası 18 Şubat’ta görülecek

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda kadınlara bıçakla tehditler savuran Emrah Yılmaz hakkında 18 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. Dava 18 Şubat’ta.

Adana Kadın Platformu: HDP’ye yapılan saldırı tüm halklara ve kadınlara yapılmıştır

Adana Kadın Platformu: HDP’yi hedef gösterenler bu cinayetin ortağıdır. Deniz Poyraz’ın katilini azmettiricilerini tanıyoruz. Bir kişi daha eksilmemek için susmayacağız.

Avcılar'da 25 Kasım bildirisi dağıtan kadınlara saldırı

Avcılar Marmara Caddesi üzerinde 25 Kasım bildirisi dağıtan kadınlar çevrede bulunan bir erkeğin saldırısına maruz kaldı. Polis saldırgan uzaklaştırırken, kadınlar saldırgandan şikayetçi oldu.

Ankara Kadın Platformu: Kadınları değil failleri sorgulayın

Rosa Kadın Derneği, TJA ve HDP üyelerine dönük gözaltı ve tutuklamalara tepki gösteren Ankara Kadın Platformu, 'Kadın mücadelesi yürütenleri değil şiddet, tecavüz faillerini sorgulayın' dedi.

Kadın hukukçular: Kadınları ganimet gören zihniyete teslim olmayacağız

DİH üyesi kadın avukatlar açıklama yaparak, ‘Kadınları ganimet olarak paylaşan zihniyete teslim olmayacağız’ dedi. Konu ile ilgili Adana Ekmek ve Gül Grubu da konu ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Tazminatsız işten atılan işçi kadına patrondan saldırı!

Cihan Tekstil'de çalışırken tazminatsız işten atılan Meya Kara işyeri önünde basın açıklaması yaparken patron Şükrü Üner'in saldırısına uğrayıp taşla başından yaralandı.

Mekan sahibi darbetti, polis şikayetten vazgeçirmeye çalıştı

Gittiği bir barda mekan sahibi tarafından demir sopalarla darbedilen Didem Okay olayı sosyal medyada anlattı: “Polisler suç duyurusunda bulunmamamız için kağıt imzalatmaya çalıştılar.”

AVM’de birbirine sarılan çifte güvenlikçi müdahale etti

Ankara’da bir AVM’de sarılan bir çifti güvenlik görevlisi uyardı. Genç kadın ‘Daha önce defalarca kez tacize uğradım. Keşke şiddet, taciz, baskı bunlar da ayıp olabilseydi’ diyerek tepki gösterdi.

Susmayacağız ve insanlığımızı kurtaracağız

Hatun Tuğluk’un cenazesine yapılan ırkçı saldırıya tepkiler sürüyor. KESK Diyarbakır Kadın Meclisi saldırıya dair açıklama yaptı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Melisa Sağlam’ı yalnız bırakmayalım

Şort giydiği için minibüste Ercan Kızılateş’in saldırısına maruz kalan Melisa Sağlam’ın davası bugün, Melisa’yı bu davada yalnız bırakmayalım.

Trans kadın sokak ortasında şiddete uğradı, çevredekiler izledi

Sokak ortasında şiddete uğrayan bir kadına vatandaşlar yine seyirci kaldı. Trans bir kadın iki kişinin saldırısına uğrarken vatandaşlar saldırıyı engellemek yerine cep telefonuyla görüntü çekiyor.

Finlandiya’da saldırıya uğrayanların 8’i kadın

Finlandiya’nın Turku ilinde gerçekleşen bıçaklı saldırının hedefinde kadınların olduğu açıklandı.

Ayşe Bülbül’e oğlunun hesabını kim verecek?

Eren Bülbül Maçka’da yaşanan saldırıda yaşamını yitirmişti. Jandarma tarafından operasyon yerine götürüldüğü söylenen Eren’in annesine ise 15 yaşındaki oğlunun acısı kaldı.

Maçka’daki güvenlik görevlisi açığa alındı

Maçka Parkı’nda kıyafetini gerekçe göstererek bir kadına müdahale eden güvenlikçinin açığa alındığı belirtildi. Güvenlikçinin tacizine maruz kalan Çağla Köse ve Burcu Şentürk suç duyurusunda bulundu.

Kadınlar sokakta şiddete karşı eylemde

Ankara’da yaşadığı mahallede bulunan parkta “Sigara içtiği” gerekçesiyle köpeğiyle birlikte şiddete uğrayan Oyuncu Leyla Okay için kadınlar eylemde...

Ayşegül D. için adalet!

Çocuğunu istismar ettiği için kocasından şikayetçi olan, bunun üzerine kocası tarafından şiddete ve silahlı saldırıya maruz kalan Ayşegül D’nin davasına Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden çağrı var!

Kadınlar Melisa Sağlam için eylemde

Kadınlar, Pendik'te şort giydiği gerekçesiyle minibüste Ercan Kızılateş'in Melisa Sağlam'a saldırmasını protesto ediyor. Kadınlar 'insanca bir yaşam, eşitlik ve özgürlük istiyoruz' diyor.