ODTÜ'lü kadınlar

ODTÜ’lü Kadınlar: Eşit bir yaşam ve güvenli bir kampüs istiyoruz

25 Kasım dolayısıyla üniversite gece yürüyüşü yapan ODTÜ’lü Kadınlar, eşit bir yaşam ve güvenli kampüsler talebini haykırdı.

ODTÜ’lü kadınlar geleneksel 25 Kasım Gece Yürüyüşü yapıyor

ODTÜ’lü kadınlar 25 Kasım’a giderken gelenekselleşen 25 Kasım Gece Yürüyüşünü gerçekleştiriyor.

ODTÜ'lü kadınlar bir arada!

ODTÜ'lü kadınlar 4 Mart 14.00'de hazırlık için pankart atölyesine Kimya önüne, taleplerini haykırmak için 5 Mart Cuma günü 14.00'de de ODTÜ Matematik önünde buluşmaya çağırıyor.

ODTÜ’lü kadınlar 25 Kasım için buluşuyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü öncesi bir araya gelecek olan ODTÜ’lü genç kadınlar neler yapacaklarını konuşuyor.

İstanbul Sözleşmesi, YÖK tutum belgesi ve üniversiteli kadınlar

İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için mücadele ederken birliktelikler oluşturmayı, Cinsel Taciz Önleme Birimleri kurulması, aktif hale gelmesi için güçlü bir mücadele örmeyi önümüze koyabiliriz.

Üniversitelerden cinsel suçlara indirim düzenlemesine tepki

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu ve Uludağ Üniversitesi öğrencileri yayımladıkları açıklamalarla 3. Yargı paketinde yer alan cinsel suçlara indirim düzenlemesine tepki gösterdi.

ODTÜ’de kadınlar 8 Mart gece yürüyüşünde buluştu

ODTÜ’lü kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde, 5 Mart’ta kampüste gece yürüyüşü düzenledi. ODTÜ’lü kadınlar dünyada ve Türkiye’de kadınların mücadelesine ses verdi.

ODTÜ’de, dünyada ve Türkiye’de kadın hareketinin durumu tartışıldı

ODTÜ’de düzenlenen ‘Uluslararası Kadın Hareketi ve Türkiye’ panelinde tacizin önlenmesi için yapılabilecek çalışmaların önemine dikkat çekti.

ODTÜ’de 8 Mart’a doğru: Taleplerini enstrümanla anlatıyorlar

ODTÜ'de kadın öğrenciler, kampüste şiddete, tacize ve eşitsizliğe karşı yapacakları 8 Mart Gece Yürüyüşüne çağrı yapmak için keman dinletisi ve sergi açtılar.

ODTÜ’lü kadınlar ‘Sen de Gel’ diyor

ODTÜ’lü kadınlar, 8 Mart’a giderken taleplerini ve sorunlarını konuşmak, ODTÜ içerisinde yapabileceklerine hep beraber karar vermek için buluşuyor.

ODTÜ’lü kadınlar: Eşitlik için savaştığımızı tekrar hatırlatıyoruz!

25 Kasım’a doğru ODTÜ’lü kadınlar hem yaptıkları etkinliklerle hem de kampüslerinde hazırladıkları panolarla şiddete karşı mücadeleye çağrı yapıyor.

ODTÜ’lü kadınların yürüyüşü...

Eşitsizliğe, şiddete ve sömürüye karşı ODTÜ’lü kadınlar gece yürüyüşü yapacaklar.