Milli Eğitim Bakanlığı

2024 Bütçesi| İktidara kebap, kadın ve çocuğa kuru ekmek

'Meclis, 2024 bütçesini bahçesinde kebaplar pişerken onayladı diyebiliriz. Kadınlara, gençlere, işçi ve emekçilere... daha çok vergi yüklenen, onlar için kaynak ayırmayan bir bütçe geçti.'

Milli Eğitim Bakanı Tekin, cemaatlerle protokol sözünden geri adım attı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Meclis Genel Kurulunda tarikat ve cemaatlerle protokole devam edileceği sözünden geri dönerek, 'Herhangi bir cemaatle protokol imzalamamız söz konusu değil' dedi

Aile ve Milli Eğitim Bakanlıklarının bütçesi Meclisteydi

Meclis Genel Kurulunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığının bütçesi görüşüldü. Genel Kurul sonunda, yapılan itirazlara, rağmen Aile ve Eğitim Bakanlığının bütçesi kabul edildi

Sınıf anneliği kaldırıldı, sorunlar baki…

Bilimsel, laik, nitelikli ve parasız bir eğitim talebi ve bunlar için ayrılmış bir bütçe olmadan; adı sınıf anneliği değil de başka bir şey olan çarpık çözümler ortaya çıkar.

Kadın dernekleri bütçeyi değerlendiriyor: Eğitime bütçe ayrılıyorsa neden veliler okul temizliyor?

Aile Bakanlığı ile MEB bütçesi bugün Mecliste görüşülecek. Görüşme öncesi konuştuğumuz kadın derneklerinden veliler, bütçede çocuklara bir öğün yemek için neden kaynak ayrılmadığını sordu.

MEB'de özel okullar için talimat: Sosyal etkinlikler örf ve adetlere uygun olsun

MEB, özel okullardaki sosyal etkinlikler için "Örf, adet ve geleneklere uygun düzenlenmesi, milli kültür ve değerlere uyumlu olmayan etkinliklere kurumlarda yer verilmemesi" talimatı verdi.

Kadınlar Meclisten Milli Eğitim Bakanlığına seslendi: Çocuklara bir öğün yemeği çok görmeyin!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği üyesi kadınlar, EMEP Yenimahalle İlçe Başkanı Nursel Oktay ve Ekmek ve Gül okuru Hatice Boyraz Meclisten MEB’E seslendi: Bir yemeği çocuklara çok görmesinler.

Özel okul patronlarına bir ayda 224 milyon lira teşvik

Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşülmeden hemen önce özel eğitim kurumlarına milyonlarca lira teşvik yağdı.

MEB'den yönetmelik değişikliği: Ne ücretsiz eğitim ne çocuk koruma ne ifade özgürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), Okulöncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yeni düzenlemeler yapıldı.

MEB 2022-2023 örgün eğitim verilerini açıkladı

MEB'in açıkladığı rapora göre öğrenciler okullardan kopuyor, 2 milyon 346 bin 654 öğrenci açık öğretimde.

Milli Eğitim Bakanı Tekin: 'Türk Toplumunda Aile' dersi müfredata eklendi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir teleziyon programında 'Türk Toplumunda Aile' adlı seçmeli dersin müfredata eklendiğini açıkladı.

İl Milli Eğitim önünde istismara karşı nöbet: "Tarikatlaştırmanın adımları"

45 çocuğun istismara uğramasıyla ilgili hakkında soruşturma açılan Sultanoğlu’nun Urfa İl Eğitim Müdürü olarak atanmasına tepki olarak Emine Gizem Çetiner, 19 gündür adalet nöbetinde.

#1ÖğünÜcretsizSağlıklıYemek davasında MEB’den ikinci savunma: Davayı reddedin

Okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkı için Ankara Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin Milli Eğitim Bakanlığına açtığı davada MEB davanın reddini istedi.

MEB öğünle değil öğütle besliyor, veliler tepki gösteriyor: Biraz da kendilerinden kıssınlar

Okul öncesi hariç, eğitimin hiçbir düzeyinde ‘ücretsiz yemek’ sağlamayan Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı videolarla, ‘sağlıklı beslenme’ önerisi sunuyor. Veliler ise tepkili.

‘Kız okulları açabiliriz’ diyen Bakan'a Eğitim Sen’den tepki: MEB’in derdi toplumu dizayn etmek

Milli Eğitim Bakanı'nın ‘kız okulları açabiliriz’ beyanına tepki gösteren Eğitim Sen Yöneticisi Simge Yardım söylnenleri Ekmek ve Gül'e değerlendirdi.

Bütçe görüşmeleri | Bakan Özer’e göre okullaşma oranları yüzde 100’e dayanmış!

Eğitim sendikaları öğrencilerin ekonomik sebeplerle eğitimden koptuğunu anlatırken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullaşma oranlarının yüzde 95’in üzerinde olduğunu söyledi.

MEB’in lüks harcamaları yerine ne yapılabilirdi?

MEB'in 5 yıldızlı otellerde düzenlediği toplantıların maliyetiyle öğrencilerin 1 yıl boyunca birçok ihtiyacı karşılanabilirdi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk ‘Uzaktan eğitim artık kalıcı olacak’ dedi ama...

Uzaktan eğitimin yoksul aileler açısından bir çileye dönüştüğü, kız çocuklarının eğitimden alıkonulduğu çok kez dile getirilirken, Milli Eğitim Bakanı ‘Uzaktan eğitim kalıcı olacak’ dedi.

Rehabilitasyon öğretmenleri örgütleniyor: Haklarımızı istiyoruz, ayrımcılığı kabul etmiyoruz

Uzun süredir yürüttükleri çalışmalar sonucunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneğini kuran eğitimciler, özlük haklarını istiyor.

EĞİTİMİN DURUMU: Kaynaklar özel okul ve imam hatibe aktarıldı

Eğitim Sen, 2018-2019 eğitimin durumunu ortaya koyduğu bir rapor hazırladı. Rapor, özellikle 4+4+4 uygulamasıyla yaşanan özelleştirme ve dinselleştirme politikalarının sonuçlarını ortaya koyuyor.