Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanı Tekin: 'Türk Toplumunda Aile' dersi müfredata eklendi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir teleziyon programında 'Türk Toplumunda Aile' adlı seçmeli dersin müfredata eklendiğini açıkladı.

İl Milli Eğitim önünde istismara karşı nöbet: "Tarikatlaştırmanın adımları"

45 çocuğun istismara uğramasıyla ilgili hakkında soruşturma açılan Sultanoğlu’nun Urfa İl Eğitim Müdürü olarak atanmasına tepki olarak Emine Gizem Çetiner, 19 gündür adalet nöbetinde.

#1ÖğünÜcretsizSağlıklıYemek davasında MEB’den ikinci savunma: Davayı reddedin

Okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkı için Ankara Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin Milli Eğitim Bakanlığına açtığı davada MEB davanın reddini istedi.

MEB öğünle değil öğütle besliyor, veliler tepki gösteriyor: Biraz da kendilerinden kıssınlar

Okul öncesi hariç, eğitimin hiçbir düzeyinde ‘ücretsiz yemek’ sağlamayan Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı videolarla, ‘sağlıklı beslenme’ önerisi sunuyor. Veliler ise tepkili.

‘Kız okulları açabiliriz’ diyen Bakan'a Eğitim Sen’den tepki: MEB’in derdi toplumu dizayn etmek

Milli Eğitim Bakanı'nın ‘kız okulları açabiliriz’ beyanına tepki gösteren Eğitim Sen Yöneticisi Simge Yardım söylnenleri Ekmek ve Gül'e değerlendirdi.

Bütçe görüşmeleri | Bakan Özer’e göre okullaşma oranları yüzde 100’e dayanmış!

Eğitim sendikaları öğrencilerin ekonomik sebeplerle eğitimden koptuğunu anlatırken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullaşma oranlarının yüzde 95’in üzerinde olduğunu söyledi.

MEB’in lüks harcamaları yerine ne yapılabilirdi?

MEB'in 5 yıldızlı otellerde düzenlediği toplantıların maliyetiyle öğrencilerin 1 yıl boyunca birçok ihtiyacı karşılanabilirdi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk ‘Uzaktan eğitim artık kalıcı olacak’ dedi ama...

Uzaktan eğitimin yoksul aileler açısından bir çileye dönüştüğü, kız çocuklarının eğitimden alıkonulduğu çok kez dile getirilirken, Milli Eğitim Bakanı ‘Uzaktan eğitim kalıcı olacak’ dedi.

Rehabilitasyon öğretmenleri örgütleniyor: Haklarımızı istiyoruz, ayrımcılığı kabul etmiyoruz

Uzun süredir yürüttükleri çalışmalar sonucunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneğini kuran eğitimciler, özlük haklarını istiyor.

EĞİTİMİN DURUMU: Kaynaklar özel okul ve imam hatibe aktarıldı

Eğitim Sen, 2018-2019 eğitimin durumunu ortaya koyduğu bir rapor hazırladı. Rapor, özellikle 4+4+4 uygulamasıyla yaşanan özelleştirme ve dinselleştirme politikalarının sonuçlarını ortaya koyuyor.

Kadın eğitimci, Valilik inadıyla memuriyetten men edildi

Disiplin soruşturması gerekçesiyle açığa alınan Eğitim Sen Ankara 4 No'lu Şube Sekreteri Müjgan Bilgisel’in dosyası 3 kez MEB Yüksek Disiplin Kuruluna gitti. Bilgisel üçüncüde memuriyetten men edildi.

GÜNÜN RAKAMI: MEB’de kadın temsil oranı yüzde 17

Yapılan bir araştırmaya göre MEB’e bağlı kurumlarda görev yapan kadın öğretmenlerin oranı yüzde 55.34. Fakat yönetim kademesindeki kadın eğitimci sayısı yok denecek kadar az.

Alperen’in can verdiği anaokulunda, öğrenciler ceza odalarına kapatılmış

Çiğli’de kreş servisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen'in ölümüne neden olan Özel Sevgi Yumağı Anaokulu ile ilgili Milli Eğitim müfettişleri tespitler ve velilerin anlatımları ile rapor hazırladı

GÜNÜN SAÇMASI: ‘Erkek reisse kadın elbet itaat edecek’

Yeni müfredata ilişkin her gün yeni bir skandal bilgi ortaya çıkıyor. ‘Kadınlar kocalarına itaat etsin, bu ibadet sayılır’ diyen ders kitabı Talim Terbiye Kurulu başkanınca bakın nasıl sahiplenildi?