Maltepe

1 Mayıs 2023 | İstanbul: Emek bizim, gelecek bizim

İstanbul 1 Mayıs’ı için ‘Emek Bizim, Gelecek Bizim’ sloganıyla Maltepe’de miting alanını dolduran on binlerce emekçi taleplerini haykırdı.

Maltepe’den esnaf kadınlar: Devlet deprem bölgesine her tür imkanı seferber etmeli

Maraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen depremin ardından Maltepe Gülsuyu’da konuştuğumuz esnaf kadınlarla yaşananları değerlendirdik.

Kadınlar Maltepe Babil’de mücadele deneyimlerini konuştular

Maltepe Babil Kültür Merkezi'nde Gıda İş Genel Sekreteri Olcay Ozak ve Ekmek ve Gül Editörü Hilal Tok’un katılımıyla kadınların mücadele deneyimleri konuşuldu.

Gülsuyu-Gülensu Kadın Dayanışma Evi Maltepeli kadınları dayanışmayı örmeye çağırdı

Gülsuyu-Gülensu Kadın Dayanışma Evi Maltepeli kadınları dayanışmaya çağırmak ve mahalledeki diğer kadınlara seslenmek için mahalle pazarında bildiri dağıttı.

‘O kadınlar öldürülmeseydi aramızda olacaklardı’

İstanbul Maltepe’de Babil Kültür Merkezi, kadın cinayetlerindeki ve kadına yönelik şiddetteki artışa dikkat çekmek için etkinlik düzenledi.

Öldürülen Fatma Şengül’ün çocukları: ‘Bizi yalnız bırakmayın’

İşyerinde tartıştığı Zeynel Akbaş tarafından evinin önünde öldürülen Fatma Şengül’ün kızı Ekmek ve Gül’e konuştu; ‘Dayanışma bizi çok güçlendirdi, adaletin sağlanması için bizi yalnız bırakmayın.’

Maltepe’de kadınlardan adaylara çağrı: Taleplerimize kulak verin

Maltepe’de Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği üyesi kadınlar seçim öncesi taleplerini açıkladı ve adaylara seslendi: ‘Kadınların taleplerine kulak verin, birlikte söz söyleyelim.’

Sandığı açmanın zamanı gelmedi mi?

Cesaretli olmakta ve yargıya başvurmakta cesur davranmalıyız. Yargı erkekleri her ne kadar iyi hal indirimleri, haksız tahrik indirimleriyle korusa da biz mücadele etmekten vazgeçmemeliyiz.

Yine çocuklar babaları tarafından öldürüldü!

Boşanmak isteyen kadınların ya kendileri ya da çocukları öldürülüyor. Maltepe’de iki çocuk babası tarafından öldürüldü.

Çocuk işçiliğine karşı çocuk şenliği

Çocuklar işyerinde değil şenlikte olsun diye kadınlar çocuk şenliği düzenledi.