Seçim 2023

kadın intiharı

‘Kızımın ölümüne sebep olanlar cezalandırılsın’

Şiddete maruz kaldıktan sonra asılı halde bulunan Ceylan Akpolat’ın ailesi, ölüme neden olanların cezalandırılmamasına tepkili. Aile ‘Otopsi raporu çıkmadı, ölüme sebep olanlara dokunmadılar’ dedi.

Şiddete sessiz kalmayacağız

Babasının şiddeti yüzünden yaşamına son vermek istediği iddia edilen Şemse, yaşam savaşı veriyor. Aileye ziyarette bulunan Sultangazi Kadın Dayanışmasıysa olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Evde, işte, sokakta baskı... Eda’nın ölümü intihar mı, cinayet mi?

Daha önce Ekmek ve Gül’e gönderdiği yazı ile yaşadığı şiddeti anlatan Eda Çakar intihar etti. Abisi ve arkadaşları Çakar’ın yaşadığı şiddet ve baskı nedeniyle intihara sürüklendiğini düşünüyor.

Medine K’nin öldürülmesi şüphesi devam ediyor: Yaşadığı şiddeti günlüğüne yazmış

Hatay Dörtyol’da evde asılı bulunup intihar ettiği öne sürülen Medine K.’nin günlüğü ortaya çıktı. Medine K’ye ait olduğu iddia edilen günlüklerde Medine yaşadığı şiddeti anlatıyor.

Bir anne neden engelli oğlunu öldürüp intihar eder?

17 yaşında yüzde 99 engelli Eyüp annesi Seher tarafından başından vurulup öldürülmüş. Sonra anne, intihar etmiş. Devlet sorumluluk almıyor, çocuklar ve kadınlar ölüyor!

Niğde’de bıçaklanarak öldürülmüş bir kadının cenazesi bulundu

Niğde’de 3 günde iki kadın ölümü yaşandı. Bir kadının hastane camından atlayarak intihar ettiği söylenirken diğer kadının bıçaklanarak öldürüldüğü ve yol kenarına atıldığı belirlendi.

Bebeği yoğun bakımdaki Sevgi hastanede intihar etti

Bir kadın daha yaşadığı ağır travma nedeniyle belki de yaşamına son verdi. Hastane bahçesinde cenazesi bulunan Sevgi’nin 50 günlük bebeği yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Ağustos ayında 27 kadın öldürüldü, 17’si şüpheli

Ağustos ayında 27 kadın öldürüldü, 26 çocuk istismara uğradı, 35 kadına cinsel şiddet uygulandı, 4 kadının giyimi bahane edilerek saldırıya uğradı.