EMEP'li kadınlar

EMEP KADIN İŞÇİ BULUŞMALARI RAPORU: Krizin ağır yükünü kadınlar çekiyor

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, EMEP’in kadın işçilerle buluşmasının ardından hazırladığı rapor, ekonomik krizin yükünün nasıl kadınların omuzlarında olduğunu gözler önüne seriyor.

Tekstil işçisi kadınlar: Vaatlerinde iş yok, aş yok! Var yok yol

İstanbul Sutangazi ilçesi 75. Yıl Mahallesi’nde bir tektil atölyesinde işçi kadınlara 8 Mart bildirileri dağıtan EMEP’li kadınlar, işçi kadınlarla seçim ve ekonomik kriz sohbeti yaptı.

8 Mart’a giderken işçi kadın buluşmaları

Emek Partisi 8 Mart’a giderken işçi ve emekçi kadınlarla buluşmalar gerçekleştiriyor. Buluşmalardan yansıyanları EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros ile konuşuyoruz.

Kadınların saldırılara sessiz kalmadığı bir yıldı

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan: Her gün öldürülüyorsak, şiddet, tecavüz, cinayet hız kesmiyor aksine artıyorsa o zaman sessiz kalmamızı hiç kimse beklemesin.

Kadınların özgürce yaşayacağı bir gelecek mümkün!

Emep 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü için Türkiye'de Durum Raporu yayımladı: Eşitlik sağlanmadıkça şiddetle mücadele edilemez.

Şiddetin olağanlaştırılmasına ‘dur’ diyelim

Bugün 25 Kasım. Kadınlar Türkiye’nin dört bir yaşamlarına sahip çıkmak için alanlarda olacak. Biz de 25 Kasım vesilesiyle Emek Partisi İzmir İl Başkanı Emine Uyar ile görüştük.