Elazığ

25 Kasım’a giderken sağlık emekçileri online söyleşide buluştu

25 Kasım vesilesi ile online olarak bir araya gelen sağlık emekçisi kadınlar, Avukat Çağla Yolaşan ve SES Elazığ Şube Kadın Sekreteri, Psikolog Fatma Betül Demir bir söyleşi gerçekleştirdi.

Merve Konukoğlu görüşmek istemediği babası tarafından katledildi

Diyarbakır'da yaşayan 20 yaşındaki Merve Konukoğlu, sınav için gittiği Elazığ'da babası tarafından öldürüldü. Katil Mikail Konukoğlu'nun yaşadığı köyde Merve için mezar kazdığı iddia edildi.

Elazığ Cezaevinde avluya çıkma sürelerine itiraz eden kadın tutuklular darbedildi

Elazığ Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Kader Peker, avluya çıkma süresinin kısıtlanmasına itiraz ettiği için bir arkadaşıyla birlikte darbedildi.

‘Ailemin yanında kendimi hizmetçi gibi hissediyorum’

Ailelerinden uzakta okuyan, koronavirüsü sonrası ailelerinin evine dönmek zorunda kalan kadın öğrenciler neler yaşıyor? Fırat Üniversitesinde okuyan kadın öğrencilerden dinleyelim cevabı...

‘İşten atılma korkusu olmadan çalışmak istiyorum’

‘1 Mayıs dolayısıyla ben de taleplerimi dile getirmek istiyorum; İş yerimizdeki kreşin ücretsiz olmasını isterdim mesela. İşten atılma korkusu olmadan çalışmak isterdim.’

Biz demiştik bu şehir hastaneleri sağlığa zarar diye!

Ağır çalışma koşulları, az çalışanla çok iş, korunaksızlık, psikolojik baskılar... Sağlık emekçileri tüm bunların sadece kendileri için değil halk sağlığı için de ağır sonuçları olacağını söylüyor.

Kiralar yüksek, bir süre daha çadırdayız

Elazığ’da yaşanan deprem sonrası evleri yıkılan aileler hâlâ deprem çadırında yaşıyor. 8 Mart’ı çadırlarında birçok sıkıntı ile karşılayan kadınlar sorunlarına çözüm istiyor.

Depremzede kadınların -4 derecede yaşam kurma savaşı

Elazığ depreminin ardından çadırlarda, çamurlu mahalle aralarında yaşam savaşı devam ediyor. Dondurucu soğuklarda yaşamı yeniden kurma görevi yine kadınların omzunda. Depremzede kadınlar anlatıyor...

Elazığ’da kadın öğrenciler yurt zammını geri çektirdi!

Öğrenciler, Fırat Üniversitesine ait olan Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurduna yapılan zammı protesto etti. Protesto sonucunda “Zam yok” açıklaması geldi.

Geçinmek için çöp toplayan Sakine: Küçücük bir pastayı çok kişi bölüşüyoruz artık

Elazığ’da yaşayan Sakine geçinmek için çöp topluyor. Geçmişte biraz olsun daha iyi olan işleri şimdi daha az, çünkü her geçen gün birileri daha ekleniyor çöp toplamaya.

Elazığ’da kadınlar şiddet panelinde buluştu

Elazığ’da kadınlar şiddet panelinde buluştu. KESK’in düzenlediği etkinlikte kadınlar sorularına yanıt aradı.

Kadınların bir aradalığı

...Çünkü bir aradalık ve dayanışma çok güç işlerin üstesinden gelebilir. Bazen anlatamadıklarımızı sökeriz içimizden, bazen baş edemediklerimize meydan okuma cesareti buluruz.