Edremit

Edremitli kadınlardan İstanbul Sözleşmesi videosu

Balıkesir Edremit’ten Eğitim Sen ve SES’li emekçi kadınlardan İstanbul Sözleşmesi videosu: 'Yaşamın her alanında örgütlenmeli, hayatı örgütlemeliyiz!'

Kadınlar Sözleşmeden vazgeçmeyecek!

‘Bizler; tırnaklarımızla kazandığımız, canlarımızla bedel ödediğimiz hiçbir hakkımızdan vazgeçmek niyetinde değiliz. Biliyoruz ki bir adım geri attığımızda egemen güçler, on adım üzerimize gelecektir.

Edremit’te kadınlar 8 Mart’a hazırlanıyor

Balıkesir Edremit’ten Hülya Bal 8 Mart’a doğru Edremit’teki kadınların hazırlıklarını ve taleplerini anlattı.

GÜNÜN HEYECANI: Edremitli kadınlar 25 Kasım için hazırlıklara başladı

Edremitli Kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla heyecanla hazırlıklara başladı.

İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı arkadaşımızın şikayetleri dikkate alınırdı!

Balıkesir’de ayrıldığı erkek tarafından şiddete ve tehdide maruz kalan kadının çocuğunun kaçırılması, İstanbul Sözleşmesi’nin kadınlar için neden önemli olduğunu ortaya koyuyor.

Edremit’te kadınlar İstanbul Sözleşmesinin iptaline karşı nöbette!

Edremitli kadınlar İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmek istenmesine karşı mücadeleye devam ediyor.

Esnaf kadınların korona ile imtihanı

Edremit’te yaşayan kadınların çoğunluğu üreten kadınlar. Özellikle yaklaşan yaz sezonunda salgınının açığa çıkması bu kadınların yaşamını gölgeledi. Şimdi kadınlar kara kara düşünüyor...

Edremitli kadınlar: Kadınlar her şeyi değiştirecek güce sahiptir

Edremit Kent Konseyi Kadın Meclisi 8 Mart kapsamında ‘Kadınlar ne yaşıyor, ne yapmalı?’ paneli düzenledi. Panelde ‘Kadınlar mücadele edecek, örgütlenecek ve değiştirecek güce sahiptir’ denildi.

Edremit Kent Konseyi Kadın Meclisi: Kadınlar savaş değil barış istiyor

Edremit Kent Konseyi Kadın Meclisinin çağrısıyla bir araya gelen kadınlar savaş değil barış istediklerini belirttiler.

Edremit’te 8 Mart öncesi kadınlar panelde buluşuyor

Balıkesir Edremit’te 8 Mart öncesi kadınlar Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlediği panelde bir araya geliyor, haklarını konuşuyor.

Edremit’te emekçi kadınlar etkinlikte buluştu

Eğitim Sen Edremit Temsilciliğinin çağrısıyla bir araya gelen emekçi kadınlar, “8 Mart’a giderken krize şiddete, tacize ve tecavüze karşı birliğimizi güçlendirmeliyiz” dedi.

Edremit’te kadınlar EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ile buluştu, seçimleri konuştu

Edremit’te yaşayan kadınlar yerel seçimlere giderken Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan ile buluştu. Yapılan ev toplantısında kadınlar yerel seçimden ekonomik krize pek çok konuyu tartıştı.

Edremit’te kadınların gündemi kriz

Edremit’te 8 Mart öncesi buluşan kadınlar, krizin hayatlarına etkilerini konuştu: ‘Kriz sadece pahalılık değil, her yönden çok etkileniyoruz.’

Edremitli kadınlar 8 Mart’ta etkinlikler düzenliyor: ‘Gücümüz birliğimiz’

8 Mart hazırlıklarına devam eden Edremitli kadınlar, Edremit Demokrasi Bileşenleriyle birlikte yapacakları 8 Mart programına hazırlanıyor.

Edremitli kadınlar 8 Mart için start verdi

Edremit’te kadınlar 8 Mart çalışmaları için start verdi. Kahvaltıda buluşan kadınlar 8 Mart’ta giderken neler yapacaklarını planladı.

Savaşa, OHAL’e, istismara, şiddete karşı 8 Mart’ta alanlara

Edremit’te bir araya gelen, sorunlarını konuşan, dertleşen Ekmek ve Gül okuru kadınlar hem bilgilendi hem de 8 Mart’ta alanlarda olma çağrısı yaptı.

KATİLİN FÜTURSUZLUĞU: Kızı değil anasını öldürecektim, çıkınca anasını öldüreceğim

Balıkesir’de bir kadın cinayetinde sanığın fütusuzluğu tepki çekti bir yandan çocuğu öldürdüğü için pişman olduğunu söyleyen erkek diğer yandan ‘annesini öldürecektim, çıkınca onu öldüreceğim’ dedi.

Evin bir çocuğu gibi olan zeytine kıyabilir misiniz?

‘Zeytin olmazsa biz aç kalırız. Çöpü bile kıymetli. Zeytin ağacı hastalansa evde çocuğumuz hastalanmış gibi üzülürüz. Kestirmeyiz zeytini. Ha bizi öldürmüş, ha ağacımızı kesmiş.’