Cumhurbaşkanı Erdoğan

17 Mayıs ve Kaos GL: LGBTİ+’ların eşitliği ve özgürlüğü için mücadele etmeye devam edeceğiz

17 Mayıs ve Kaos GL dernekleri yaptığı ortak açıklamayla Erdoğan’ın LGBTİ’leri hedef almasını eleştirdi: ‘Alışmadık, kanıksamadık ancak mücadelemizin bu sözlerden daha büyük olduğunu da unutmadık.’

Tek adam, çok azar, karın doyurmayan sayılar

Kadının çalışmasına, çocuğun okumasına, gencin var olmasına “izin” vermiştir işte, daha ne istenmektedir? İhtiyacın ve arzunun belirleyeni ve denetleyeni olmak zorunda olan ataerkil akıl böyle işler.

İşte hakiki dezenformasyon: AKP 20 yılda kadın haklarında ‘devrim’ yapmış!

5. Kadın ve Adalet Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı şiddeti, ücret eşitsizliğini, işsizliği bitirdiklerini, çalışan anneleri koruduklarını anlattı. AKP 20 yılda kadınlar için harika bir ülke yaratmış!

Erdoğan ‘Aileyi korumayı hedefliyoruz’ diyerek yine LGBTİ’leri hedef aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlçe Müftüleri İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğine değinerek yine aile vurgusu yaptı.

Müjde Ar ve pek çok kişi Sezen Aksu’ya destek verdi

Müjde Ar, ‘O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir’ diyen Erdoğan'a tepki gösterdi. Pek çok kişi de Sezen Aksu’ya sosyal medyadan destek verdi.

Biz kadınlar AKP’den önce de vardık AKP’den sonra da olacağız!

Siyasal iktidara hatırlatalım, sizden önce kadınlar vardı hatta şaşıracaksınız belki ama haberiniz olsun sizden sonra da olacağız.

Erdoğan, konuşma metninde yer alan İstanbul Sözleşmesi bölümünü okumadı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 7. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul Sözleşmesi'ne dair metinde yer alan bölümleri okumadı.

İstanbul Sözleşmesi’nin iptali buzdolabına mı kaldırıldı?

Hükümetin, sözleşmeyi iptal etmeyi şimdilik rafa kaldırması, sözleşmenin yükümlülüklerinden sıyrılmak için planlarını askıya aldığı anlamına gelmiyor.

Eğitim Sen: ‘Kadın üniversitesi değil, eşit ve özgür yaşam’

Eğitim Sen’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kadın Üniversitesi’ kurulması talimatına tepki:”Kadınları kamusal toplumsal alandan dışlama hazırlığıdır.

Bu müftüler nikah kıyacak: Kız çocukları ergenlik çağında evlendirilmeli

Kadınların ‘Çocuk evliliklerinin önü açılacak’ demesi boşuna değildi. Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, kız çocuklarının babaları tarafından ergenlik çağında evlendirilmeleri gerektiğini söyledi.

İşsizliğin sorumlusu kadınlar ve gençler değil, sizsiniz...

‘Aklınıza niye işsizlik çift hanede sorusu gelebilir. 9.2 milyon yeni istihdama rağmen kadın ve gençlerin katılımıyla işsizlik yüksek oluyor’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektubumuzdur.