cinsel suçlara af

Bursa Kadın Platformu: İnfaz düzenlemesi kadınlar ve çocuklar için büyük riskler taşıyor!

Cinsel suçlardan ceza alan faillerin serbest bırakılmasına sebep olacak olan infaz düzenlemesine Bursa Kadın Platformu üyeleri yayımladıkları bir video ile tepki gösterdi.

Dün mecliste ne oldu? Çocuk istismarı, kadına yönelik şiddet aklandı mı?

Dün gece meclisten geçen yasada neler yer aldı? Çocukları istismara; kadınları tacize, şiddete, tecavüze maruz bırakan cinsel suç failleri yasaya göre ne olacak?

‘Cinsel suçların af kapsamına girecek olmasından endişeliyiz’

İnfaz paketindeki son değişikliklerle kasten öldürme, cinsel saldırı gibi suçları işleyenlerin tahliye edileceği konuşulurken İzmir kent Konseyi Kadın Meclisleri Birliği düzenlemeye tepki gösterdi.

İnfaz Paketinde AKP-MHP rötuşu: Cinsel suç faillerine tahliye!

İnfaz Paketindeki son değişikliklere göre, kasten öldürme, uyuşturucu madde imal ve ticareti, cinsel saldırı ve çocukların cinsel istismarı suçlarını işleyen bütün suçlular tahliye edilecek.

Korona günlerinde infaz düzenlemesi

Cinsel suçlarda indirim yapılması çocukları ve kadınları nasıl etkiler? İHD Ankara Şube Çocuk Hakları Komisyonu Üyesi Sevinç Koçak yanıtladı.

Balıkesirli kadınlar: Haklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz

Meclis’ sunulan 3. Yargı paketinde yer alan cinsel suçlara indirim düzenlemesine Balıkesir Kadın Platformu tepki gösterdi.

İnfaz yasasına karşı 14 örgütten rapor: Çocuğun üstün yararı gözetilmeli!

İnfaz Yasası hakkında 14 örgüt, ortak bir açıklama yaparak ‘Çocuk İstismarının Affı Olmaz’ çağrısıyla önerilerini sundu.

Üniversitelerden cinsel suçlara indirim düzenlemesine tepki

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu ve Uludağ Üniversitesi öğrencileri yayımladıkları açıklamalarla 3. Yargı paketinde yer alan cinsel suçlara indirim düzenlemesine tepki gösterdi.

Eskişehir’de KESK’li kadınlardan istismarcıların affına tepki

Eskişehir’de infaz indirimi düzenlemesinde yer alan cinsel suçaların indirimine KESK’li kadınlar tepki gösterdi.

AKP’nin infaz indirimi paketi, cinsel suçları affediyor!

AKP'nin infaz indirimi paketi Mecliste grubu bulunan partilere sunuldu. Cinsel suçlardan hüküm giyenler de taslak kapsamına alındı, düzenlemeye göre cinsel suç faili birçok hükümlü serbest kalabilir.