cezasızlık

Eyüpsultan'da tehdide karşı barikat kuran kadın: Umutlarım tükenmek üzere

İstanbul Eyüp'te eski dini nikahlı eşine şiddet uygulayan ve sürekli tehdit eden Ahmet Çelik'in tutuklanması ya da elektronik kelepçe takılması talebini mahkeme reddetti.

Çanakkaleli kadınlar: Yargı makamları el birliğiyle kadınların şiddete uğraması sürecine eşlik ediyor

Çanakkaleli kadınlar, boşanma aşamsında olduğu eşini iki kere kaçırıp şiddet uygulayan Şerbetli Köyü Muhtarının tüm delillere rağmen tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.

Perizat T.'yi katletmeye çalışan Kadir T. adli kontrolle serbest bırakıldı

Ümraniye’de Perizat T.'yi katletmeye çalışarak ağır yaralayan Kadir T., ifadesinde Perizat T.'nin intihar etmeye çalıştığını,Perizat’tan şikayetçi olduğunu söyledi; adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Tecavüze uğradığını bildirdi, gözaltına alınan şahıs serbest bırakıldı, intihar etti

Eda Nur Kaplan'ın arkadaşları, Edanur'a cinsel saldırıda bulunan faillere işlem yapılmadığını, Edanur'un intihara sürüklendiğini belirterek adalet çağrısında bulundular.

Şiddet faili erkek: Ölmemiş, tutuklayacaklarını sanmıyorum

Bayram Çınar, birlikte yaşadığı Yeter Çekiç’i 7 yerinden bıçakladı. Çekiç ağır yaralanırken, fail sorgusunda ‘Ölmemiş, beni tutuklayacaklarını sanmıyorum’ dedi.

Kadınlar istismara karşı sokakta: Tecavüz failleri korunuyor

Kadınlar Gercüş’te yaşanan tecavüz olayına ilişkin Türkiye’nin bazı illerinde sokağa çıktı. Kadınlar yaptıkları açıklamalarda ‘Tecavüz faillerinin korunduğuna’ dikkat çekti.

Gercüş’te ne oluyor?

Batman Gercüş'te aralarında uzman çavuş, polis ve korucuların da olduğu 27 erkeğin bir çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı, iki kadını da fuhşa sürüklediği iddia edildi.

Almanya’da kadınlar öldürülen Olania Cendy için yürüdü

Almanya’da yaşayan öldürülen Şengalli 4 çocuk annesi Olania Cendy, 24 Şubat’ta eşi tarafından öldürülmüştü. Kadın cinayetlerine karşı eylem yapan kadınlar, cezasızlığa tepki gösterdi.

Yine bir ‘cinnet’ bahanesi

MUŞ’ta özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan Mehmet Can Aykan ailesinden 5 kadını öldürdü. Aykan’ın cinayetleri ‘bir cinnet anı’nda işlediği öne sürüldü. Katil olay yerinden kaçtı.

Şiddet karşısında hukuk ve uygulamaları

Hukuk, eğitim, sağlık, medya, istihdam, sosyal hizmetler gibi birçok alanda eş zamanlı tedbir alınması, kararlılık, kadına yönelik şiddetle mücadelenin vazgeçilmez unsurlarından.

Baba vahşeti değil, cezasızlıkla beslenen şiddet!

Bir baba 2 oğlunu öldürüp 1 oğlunu yaraladı. Eşine defalarca şiddet uyguladığı, kadının defalarca şikayet ettiği ama şiddet uygulayan adamın her seferinde cezasızlıkla ödüllendirildiği ortaya çıktı.

Çocuk istismarı 3 kat arttı! Davaların neredeyse yarısı cezasızlıkla sonuçlandı

Adalet verileri, yılda ortalama 8 bin çocuğun cinsel olarak istismar edildiğini ortaya koyuyor. Bu, günde 21 çocuk demek! Artık yeter!