asistan hekimler

Sağlık emekçisi: Birimiz daha ölmeden buna dur demeliyiz

9 Eylül Üniversitesi Hastanesinde aynı serviste çalışan 5 asistan hekimden 4’ü istifa etti, biri yatay geçiş yaparak ‘Birimiz daha nöbet çıkışı ölmeden, normalleşen bu gerçeklere dur demeliyiz’ dedi.

Nöbet çıkışı ölmeyeceğim bir hayat istiyorum

Yeni mezun bir doktor olarak çalışmaya hazırlanan Duygu’nun geleceğe, çalışma hayatına dair endişeleri yüksek. Daha az şiddete maruz kalacağı bir alan için üç yıldır sınava hazırlandığını söylüyor.

Sağlıkta dönüşüm politikalarının bir sonucu: Asistan hekimlik çekilmez hale geliyor

36 saatlik nöbetin sonrası trafik kazası geçiren Dr. Rümeysa Berin Şen’in ölümü asistan hekimlerin çalışma koşulları yeniden gündeme getirdi.

Hekimler Rümeysa için sokakta: Daha kaç hekimin ölmesi gerekiyor?

36 saatlik nöbetin ardından trafik kazası geçiren Dr. Rümeysa Berin Şen için meslektaşları ayakta. Türkiye'nin pek çok yerinde eylem yapan hekimler, "üzgünüz, öfkeliyiz" dedi.

Pandemide kadın asistan hekim olmak

Pandemide en zor koşullarda çalışan kadın asistan hekimlerin 8 Mart talepleri: Branş seçiminde ve çalışma alanlarında cinsiyet eşitsizliği son bulsun, insanca çalışma koşulları olsun...

Asistan hekimler iş yükünün yanında tacizle de mücadele ediyor

36 saatlik nöbetler, hasta yoğunluğu, dosya işleri, eğitim çabasına ek kadın oldukları için yok sayılan, tacize, mobbinge baskıya maruz kalan asistan hekimler haklarını istiyor.