Alibeyköy

Eyüplü kadınlar kahvaltıda buluştu: Sorunlarımız da ortak çözümümüz de

Alibeyköy’de kahvaltıda buluşan kadınlar hem sorunlarını anlattı hem çözüm yollarını tartıştı. Bu tür buluşmaların kendilerine güç verdiğini söyleyen kadınlar konuşmakla kalmadı türküler de söyledi.

Alibeyköy’de 8 Mart etkinliği

İstanbul Alibeyköy’de 20’ye yakın kadın örgütü, siyasi parti, yöre derneği ve kitle örgütü ortak 8 Mart etkinliği düzenliyor.

Alibeyköy’e ‘bahar’ geldi

İstanbul Alibeyköy’de Bahar Şenliğinde bir araya gelen kadınlar hem el emeği ürünlerini sergiledi hem Türkiye’de kadınların durumunu tartışmaya açtı.

Alibeyköylü kadınlar çocuk istismarına karşı mücadeleyi konuşuyor

Hükümetin çocuk istismarı konusunda hazırladığı yasa tasarısı, önleyici tedbirler yer almadığı için eleştiriliyor. Alibeyköy’de kadınlar istismarı önlemede neler yapabileceğini konuşmak için buluşuyor

Alibeyköy’de kadınlar şenlikte buluştu.

Eyüp’te yer alan yöre dernekleri, siyasi partiler, Ekmek ve Gül Grubu 8 Mart etkinliği yaptı.

Alibeköylü kadınlar buluşuyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü için Alibeyköylü kadınlar bir araya geliyor.

Engelli olduğunuz için burada kurs göremezsiniz!

Alibeyköy İSMEK’te kursa giden ortopedik engeli olan Melek tuvalete rahat girebilmek için kurs yöneticisinden seyyar merdiven koymalarını istiyor. Aldığı cevap ise ‘Engelliler buraya gelemez’ oluyor.

Ev işçilerinin sırtındaki dünya

Gündelikçi, temizlikçi hatta bazen sadece “kadın”... Onlar böyle adlandırılırken bir varlık mücadelesi ile “ev işçileri” olduklarını artık hem kendilerine hem de topluma kabul ettirmeye çalışıyorlar.

Bir değişimin dönüştürdüğü ev işçisi Sevgi

Sevgi bir emlak dükkanı sahibiyken eşinin iflas etmesiyle maddi sıkıntılar içine girmiş, ev işçiliği yapmaya başlamış. Uzun süre kimseye söylemediği işi bugün hayata bakışını değiştirmiş.