aleyna çakır

Ümitcan Uygun ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı

Esra Hankulu’nun ölümüne dair başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ümitcan Uygun “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Ümitcan Uygun gözaltına alındı: Sevgilisi olduğu iddia edilen Esra Hankulu ölü bulundu

Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun yeniden gözaltına alındı. Uygun ile geceyi birlikte geçiren 25 yaşındaki Esra Hankulu isimli kadının cansız bedeni bulundu.

Aleyna Çakır dosyası hâlâ aydınlatılmayı bekliyor

Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheli olan ve ‘uyuşturucu’dan tutuklanan Ümitcan Uygun, 6 ay sonra tahliye edildi. Aleyna’nın ölümüne ilişkin ise etkin bir soruşturma yürütülmemesi dikkat çekiyor.

Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi serbest bırakıldı

Ankara’da Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun, ‘uyuşturucu kullanımını özendirmek’ suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.

‘Aleyna Çakır’ın katilleri’ paylaşımına hapis istemiyle dava açıldı

Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümitcan Uygun’un Erdoğan ve Bahçeli’nin resimleri önünde çektirdiği fotoğrafı paylaşan Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk hakkında hapis istemiyle dava açıldı.

Aleyna Çakır’ın üzerindeki doku ve spermin Ümitcan Uygun’a ait olduğu belirlendi

Adli Tıp Kurumu, evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’da tespit edilen doku ve sperm örneğinin Ümitcan Uygun’un DNA’sı ile uyumlu olduğunu belirledi.

Haftanın öne çıkanları | Kadın cinayetleri tablosu ne gösteriyor?

Editörlerimizden Elif Turgut soruyor, Sevda Karaca değerlendiriyor.

Ümitcan Uygun ‘uyuşturucu kullanmak ve özendirmek’ten tutuklandı

Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili baş şüpheli olmasına rağmen serbest bırakılan Ümitcan Uygun, uyuşturucudan tutuklandı.

ATK raporuna göre Aleyna Çakır ‘asılma’ sonucu yaşamını yitirdi

Ankara’da intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüne ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda, Çakır’ın asılarak yaşamını yitirdiği belirlendi.

Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olan Ümit Can Uygun'un annesi ölü bulundu

21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olan Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun ölü bulundu. Gülay Uygun'un silahla kafasına ateş ettiği iddia edildi.