Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Şiddete karşı harcanmayan bütçe Diyanete aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın söylemleri aksine kadınların şiddetten korunması ve şiddetin önlenmesi için gerekli sığınmaevi sayısı ve ŞÖNİM sayısı yıllar içerisinde neredeyse hiç değişmedi.

Aile Bakanı konuştu | Tek vaka fazlaysa 40 vakaya ne diyeceksiniz?

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Veri ve İstatistik Komitesi toplantısında konuşan Bakan Göktaş kadına yönelik şiddet vakalarına dair 'tek vaka bile fazla' dedi. Mayıs ayında 40 kadın öldürüldü.

Kadınların hak gasplarına ‘aile’ örtüsü: Ailenin Korunması Eylem Planı

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'nda neler var?

Emekçiye tasarruf Aile Bakanlığına 29 milyonluk araçlar

İktidar bir yandan kemer sıkma ve kamu harcamalarından tasarruf politikası ile işçi, emekçi kadınları yoksulluğa mahkum ederken bir yandan Aile Bakanlığı 29 milyon liralık 23 araç kiralıyor.

Doğum yardımı 8 yıldır 300 lira

DEM Parti Milletvekili Gergerlioğlu'nun sorusu üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, 2015'te uygulanmaya başlayan doğum yardımının 8 yıldır 300 lira olduğunu söyledi.

Aile Bakanlığı ne diyor, kadınlar ne yaşıyor?

Aile Bakanlığının 25 Kasım için yayınladığı kamu spotu, devletin kadınları şiddete karşı nasıl koruduğunu anlatıyor. Kadınlar Aile Bakanlığının ‘masalını’ yaşadıklarıyla çürütüyor.

2024 Bütçesi| İktidara kebap, kadın ve çocuğa kuru ekmek

'Meclis, 2024 bütçesini bahçesinde kebaplar pişerken onayladı diyebiliriz. Kadınlara, gençlere, işçi ve emekçilere... daha çok vergi yüklenen, onlar için kaynak ayırmayan bir bütçe geçti.'

Aile ve Milli Eğitim Bakanlıklarının bütçesi Meclisteydi

Meclis Genel Kurulunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığının bütçesi görüşüldü. Genel Kurul sonunda, yapılan itirazlara, rağmen Aile ve Eğitim Bakanlığının bütçesi kabul edildi

Kadın dernekleri bütçeyi değerlendiriyor: Eğitime bütçe ayrılıyorsa neden veliler okul temizliyor?

Aile Bakanlığı ile MEB bütçesi bugün Mecliste görüşülecek. Görüşme öncesi konuştuğumuz kadın derneklerinden veliler, bütçede çocuklara bir öğün yemek için neden kaynak ayrılmadığını sordu.

Bakanlık 25 Kasım genelgesine dair ‘kamuoyu yanıltılıyor’ dedi: Genelge kadınlara ne söylüyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan 25 Kasım genelgesine yönelik tartışmalara dair açıklama yaptı.

SES: 'Aile Bakanlığı bütçesi toplumsal cinsiyetten uzak'

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesine dair bir rapor hazırladı.

Aile Bakanlığı bütçesinde kadının adı yok

AKP, kadınların aileden bağımsız varlığını, eşit ve sömürüsüz bir dünya talebini kabul etmiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2024 bütçe görüşmeleri, bu yaklaşımı net bir şekilde kanıtlıyor.

Yardım götürdüğü kadını taciz eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanına ödül gibi ceza

Konya'da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan Mehmet Ölmez, yardım götürdüğü M.D.'yi taciz ettikten sonra vakfa müdür oldu.

Aile Bakanlığı bütçesinde kadına ayrılan pay binde 8.6!

Meclis'te Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bütçesinde kadının güçlendirilmesi 8 kalemden sondan ikinci sırada, bakanlık bütçesinin binde 8.6'sına denk düşüyor.

Aile Bakanının 'reklamını yaptığı' tedbirler şiddeti önlemiyor

HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanının yanıtlaması için kadına yönelik şiddete ve önleme çalışmalarına dair soru önergesi verdi.

HEDEP Milletvekili Sümeyye Boz: Kadın konukevleri ihtiyacı karşılamıyor

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Muş Milletvekili Sümeyye Boz, kadın sığınma evlerinde yaşanan sorunlara ve kadına yönelik şiddete dair soru ve araştırma önergesi verdi.

81 ilde aile çalıştayları gerçekleştiriliyor ama nasıl?

Hukuki düzenlemelerin doğrudan muhataplarından olan barolar Aile Bakanlığının düzenlediği çalıştaylara çeşitli illerde son dakika davet edilirken kimi illerdeki toplantılara davet bile edilmedi.

En az 13 kentin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü ilahiyat mezunu

İstismarı ve şiddeti önlemesi, çocukları ve kadınları koruması gereken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı âdeta Diyanet’e dönüştü.

Aile Bakanlığı ‘Koruma altındaki çocuk istismara maruz bırakıldı’ iddiasına yanıt verdi: ‘İnceleme başlatıldı’ dedi

Aile bireyleri dahil birden fazla kişinin istismarına maruz bırakılan özel gereksinimli kız çocuğunun koruma altındayken de istismara maruz bırakıldığı iddiasına Bakanlık ‘Takip ediyoruz’ yanıt verdi.

Hatay’da çocuklara izletilen kukla oyununa tepki: ‘Çocuklara depremi tekrar yaşattı’

SHUDER Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çavdar, deprem bölgesinde oynanan ve tartışma yaratan kukla oyununun çocuklar üzerindeki etkisine, yapılması gerekenlere dair konuştu