Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Hasta alt bezi yardımı azaldı: ‘Bezleri bölerek kullanıyorum’

Hasta alt bezi kullanması gereken hastalar günde ortalama 4 bez kullanıyor. Devletin raporlu hastalara destek sunduğu bez yardımı ihtiyacı karşılıyor mu? Hasta bezi kullanan Zeynep yanıtlıyor.

Bütçe teklifinden kadınların payına bağımlılık, ayrımcılık ve 25 lira düştü

2023 bütçe teklifinde sosyal yardım ödemesi 2.5 kat artırıldı ancak yoksulluk değişmedi. Uzmanlar yorumladı: Yüzde 65’i kadına veriliyor gözüken destekler yoksulluğun yükünü kadının sırtına yıkıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Sıla Şentürk açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 21 yaşındaki Hüseyin Can Gökçek tarafından katledilen 16 yaşındaki Sıla Şentürk'e ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Yanık şiddete karşı kadınlara 'dikkatli olun' dedi

İntihara sürüklenen Enes Kara’nın ölümünü “iletişimsizlik” olarak gören Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın cinayetlerine ilişkin ise kadınların “dikkatli” olmaları gerektiğini söyledi.

Emek ve meslek örgütleri kadın komisyonları: Kadının olmadığı bir bütçe kabul edilemez

Emek ve meslek örgütlerinin kadın komisyonları yaptığı açıklama ile ‘Kadın yoksulluğunun derinleştiği bir süreçte toplumsal cinsiyet eşitliğini hedeflemeyen bütçe kabul edilemez’ dedi.

Aile Bakanlığının bütçe görüşmelerinde muhalefet milletvekilleri ‘İstanbul Sözleşmesi yaşayacak’ dedi

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde muhalefet milletvekilleri ‘İstanbul Sözleşmesi yaşayacak’ flamaları açtı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi kadınların derdine derman olacak mı?

Bugün Mecliste görüşülecek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden kadınların payına ne düşecek? CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve HDP Milletvekili Züleyha Gülüm bu soruya yanıt verdi.

KESK Kadın Meclisleri: Kadına yönelik şiddet tolere edilemez

Pandemi döneminde kadına şiddet olaylarındaki artışın tolere edilebilir olduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık KESK Kadın Meclislerinin yaptığı açıklamalarla protesto edildi.

Torba Bakanlıkta başa dönüş: Tek adam yönetiminin veciz örneği

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı, Bakanlıkların birbirinden ayrılması, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Komisyonu, Derya Yanık’ın bakanlığı. Bugüne kadar hangi planlar yapıldı, sırada ne var!