Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Bakanlık 25 Kasım genelgesine dair ‘kamuoyu yanıltılıyor’ dedi: Genelge kadınlara ne söylüyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan 25 Kasım genelgesine yönelik tartışmalara dair açıklama yaptı.

SES: 'Aile Bakanlığı bütçesi toplumsal cinsiyetten uzak'

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesine dair bir rapor hazırladı.

Aile Bakanlığı bütçesinde kadının adı yok

AKP, kadınların aileden bağımsız varlığını, eşit ve sömürüsüz bir dünya talebini kabul etmiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2024 bütçe görüşmeleri, bu yaklaşımı net bir şekilde kanıtlıyor.

Yardım götürdüğü kadını taciz eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanına ödül gibi ceza

Konya'da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan Mehmet Ölmez, yardım götürdüğü M.D.'yi taciz ettikten sonra vakfa müdür oldu.

Aile Bakanlığı bütçesinde kadına ayrılan pay binde 8.6!

Meclis'te Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bütçesinde kadının güçlendirilmesi 8 kalemden sondan ikinci sırada, bakanlık bütçesinin binde 8.6'sına denk düşüyor.

Aile Bakanının 'reklamını yaptığı' tedbirler şiddeti önlemiyor

HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanının yanıtlaması için kadına yönelik şiddete ve önleme çalışmalarına dair soru önergesi verdi.

HEDEP Milletvekili Sümeyye Boz: Kadın konukevleri ihtiyacı karşılamıyor

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Muş Milletvekili Sümeyye Boz, kadın sığınma evlerinde yaşanan sorunlara ve kadına yönelik şiddete dair soru ve araştırma önergesi verdi.

81 ilde aile çalıştayları gerçekleştiriliyor ama nasıl?

Hukuki düzenlemelerin doğrudan muhataplarından olan barolar Aile Bakanlığının düzenlediği çalıştaylara çeşitli illerde son dakika davet edilirken kimi illerdeki toplantılara davet bile edilmedi.

En az 13 kentin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü ilahiyat mezunu

İstismarı ve şiddeti önlemesi, çocukları ve kadınları koruması gereken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı âdeta Diyanet’e dönüştü.

Aile Bakanlığı ‘Koruma altındaki çocuk istismara maruz bırakıldı’ iddiasına yanıt verdi: ‘İnceleme başlatıldı’ dedi

Aile bireyleri dahil birden fazla kişinin istismarına maruz bırakılan özel gereksinimli kız çocuğunun koruma altındayken de istismara maruz bırakıldığı iddiasına Bakanlık ‘Takip ediyoruz’ yanıt verdi.

Hatay’da çocuklara izletilen kukla oyununa tepki: ‘Çocuklara depremi tekrar yaşattı’

SHUDER Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çavdar, deprem bölgesinde oynanan ve tartışma yaratan kukla oyununun çocuklar üzerindeki etkisine, yapılması gerekenlere dair konuştu

‘Çocuk Şurası’nın Sarayda yapılması siyasi bir iradeyi yansıtıyor’

Çocuk örgütleri ve aktivistler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının düzenlediği 1. Çocuk Hakları Şurası’nın hem seçime 2 hafta kala yapılmasına hem de Sarayda olmasına tepkili.

1. Çocuk Hakları Şurası başladı: Çocukların sorunlarına çözüm olur mu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ‘Türkiye’de ilk kez yapılan 1. Çocuk Şurası’nın amacı çocuklara yönelik ihtiyaçların, sorunların ve çözüm önerilerinin tüm yönleriyle ortaya konulmasıdır’ dedi.

Hasta alt bezi yardımı azaldı: ‘Bezleri bölerek kullanıyorum’

Hasta alt bezi kullanması gereken hastalar günde ortalama 4 bez kullanıyor. Devletin raporlu hastalara destek sunduğu bez yardımı ihtiyacı karşılıyor mu? Hasta bezi kullanan Zeynep yanıtlıyor.

Bütçe teklifinden kadınların payına bağımlılık, ayrımcılık ve 25 lira düştü

2023 bütçe teklifinde sosyal yardım ödemesi 2.5 kat artırıldı ancak yoksulluk değişmedi. Uzmanlar yorumladı: Yüzde 65’i kadına veriliyor gözüken destekler yoksulluğun yükünü kadının sırtına yıkıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Sıla Şentürk açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 21 yaşındaki Hüseyin Can Gökçek tarafından katledilen 16 yaşındaki Sıla Şentürk'e ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Yanık şiddete karşı kadınlara 'dikkatli olun' dedi

İntihara sürüklenen Enes Kara’nın ölümünü “iletişimsizlik” olarak gören Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın cinayetlerine ilişkin ise kadınların “dikkatli” olmaları gerektiğini söyledi.

Emek ve meslek örgütleri kadın komisyonları: Kadının olmadığı bir bütçe kabul edilemez

Emek ve meslek örgütlerinin kadın komisyonları yaptığı açıklama ile ‘Kadın yoksulluğunun derinleştiği bir süreçte toplumsal cinsiyet eşitliğini hedeflemeyen bütçe kabul edilemez’ dedi.

Aile Bakanlığının bütçe görüşmelerinde muhalefet milletvekilleri ‘İstanbul Sözleşmesi yaşayacak’ dedi

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde muhalefet milletvekilleri ‘İstanbul Sözleşmesi yaşayacak’ flamaları açtı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi kadınların derdine derman olacak mı?

Bugün Mecliste görüşülecek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden kadınların payına ne düşecek? CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve HDP Milletvekili Züleyha Gülüm bu soruya yanıt verdi.