4. yargı paketi

Cinsel istismar faili serbest bırakıldı, kamera kayıtları bulununca yakalama kararı çıkarıldı

N.Y'ye (13) cinsel istismarda bulunan, ifadesinde reddettikten sonra serbest bırakılan F.A.'nın çocuğu baygın halde taşıdığı kamera görüntüleri ortaya çıkınca hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

'Fiziki bulgu olmadığı için istismar yok mu diyeceğiz?'

Av. Ayla Tunçdemir, cinsel istismar ve cinsel saldırı suçlarında somut delilde ısrar etmenin, tutarlı beyanları kabul etmemenin cezasızlığı kabul etmek anlamına geldiğini söyledi.

İstanbul Sözleşmesi sonrası zina tartışmasına açılan kapılar

Kadınlara çıtası giderek düşen 'hizalar' çekiliyor, bu 'hizalar' hukuken de kayda geçsin diye tüm yasal kazanımlara karşı büyük bir savaş açılıyor.

CHP'li Bankoğlu: ‘Mağdur beyanı ve uzman görüşlerinin ispat kuvveti azalacak’

Katalog suçlarda “somut delil” şartı getirilmesini değerlendiren CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, bu değişiklik ile mağdurun değil suçlunun korunmuş olacağına dikkat çekti.

Çocuğu istismara uğrayan annelerden 4. Yargı Paketine tepki: Çocukları değil, istismarcıyı koruyorlar!

4. yargı paketiyle istismar suçlarında somut delil getirilmesi zorunluluğuna çocuğu istismara uğrayan anneler tepki gösterdi: ‘Çocukları korumayan bu zihniyet doğrudan tecavüzcüyü koruyor.’

'4. Yargı Paketi cezasızlığı pekiştirip istismar faillerini cesaretlendirir'

Avukat Sevil Aracı, 4. Yargı Paketi'ndeki cinsel istismar suçunda 'somut delil' aranması maddesinin Meclis Genel Kurulunda kabul edilmesini değerlendirdi.

4. Yargı Paketi’nde ‘Elmalı davası’ revizyonu gündeme geldi

Meclise sunulan 4. Yargı Paketi’nde Elmalı davası revizyonu gündeme geldi. AKP çocuğa yönelik istismar ve saldırı suçlarını tutuklama için getirilecek somut delil şartının dışında bırakmayı planlıyor.