Flormar işçileri Ankaralı işçilere deneyimlerini aktardı
Sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçileri, Ankara'daki işçilerle buluştu, direniş deneyimlerini paylaştı.

Sendikalaştıkları için işten atılan Flormar İşçileri, Ankara'da direniş deneyimlerini paylaştı. Emek Partisi Yenimahalle İlçe örgütünün düzenlediği etkinlikte Yenimahalle Belediyesi, Ostim ve Gersan işçileriyle bir araya gelen Flormar İşçileri, üniversite gençleri ve Yenimahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Etkinlikte konuşan, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan, Flormar direnişinin kazanımla sonuçlanması için işçilerle birlikte ve dayanışma içinde olduğunu söyledi.

Flormar İşçilerini temsilen gelen Ayşe Öztürk ve Çınar Eren de sendikalaşma süreçlerinde itibaren direniş deneyimlerini paylaştı.

Flormar İşçisi Ayşe Öztürk, “Bizi anlayabilen işçi sınıfına derdimizi anlattık”dedi. Türkiye'de kimsenin garantisi olmadığını söyleyen Öztürk, fikir alışverişi yaptıklarını belirterek direnişlerinde 4, ayı geride bıraktıklarını belirterek, “Bu buluşmalar bize motivasyon oluyor. Aslında birbirimizi karşılıklı motive ediyoruz” diye konuştu.

Patron-sermaye ve patron-hükümet ilişkisi olduğu sürece herhalde daha çok günler direniriz diyen Öztürk, direniş boyunca işçilerin kardeş olduğunu dile getirerek, “Herkes herkesin derdine koşar oldu. Bizim derdimiz sermaye ve hakkımızı almak istiyoruz. 11 yıldır 2 bin TL maaş alırsak, az bile yapıyoruz” dedi. Öztürk, başta kadınların sonra da herkesin Flormar'ı boykot etmesini istedi.

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte, Flormar İşçileri'nin çocuklarına düzenlenen kırtasiye dayanışması için toplanan malzemeler etkinlik sonunda hep birlikte paketlendi.

İlgili haberler
‘Flormar patronu hükümete güvenerek böyle davranıy...

Sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçileri direnişte 115 günü geride bıraktı. Direnişin ke...

Metal işçisi kadınlar Flormar işçilerini ziyaret e...

Birleşik Metal-İş üyesi kadın işçiler Flormar’da sendika hakkı için direnen işçileri ziyaret etti: S...

Direnişteki Flormar işçilerinin çocukları okul mal...

3,5 ay önce sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçilerinin çocukları için başlatılan kampan...