Eşi tarafından saldırıya uğrayan Melek anlatıyor
Boşanma sürecinde olduğu eşi tarafından döner bıçaklı saldırıya uğrayan Melek Özyer: Saldırı sırasında kimse müdahale etmedi. Ben ilk değilim, son da olmayacağım. Devletin bir şeyler yapması lazım.

15 Mayıs günü Muğla’nın Fethiye ilçesinde boşanma sürecinde olduğu eşi tarafından döner bıçaklı saldırıya uğrayan Melek Özyer yaşadıklarını anlattı.
“Boşanma sürecinde olduğum eşim çocuklarını görebilmek için benimle iletişime geçti, ben de çalıştığım AVM’nin kafesine çağırdım, çıkış saatine kadar bekleyip ben dışarı çıktığımda merdivenlerde benimle konuşmak istediğini söyledi. Konuşmalar tehditlerle sürerken aniden sakladığı döner bıçağını çıkartarak yanımda biri iki, biri bir yaşında olan iki çocuğumun gözleri önünde ban saldırdı.
AVM’nin güvenlik görevlileri hiçbir şekilde müdahale etmedi sadece uzaktan seyrettiler, o esnada orada bulunan Sertab Naktan tarafından kurtarıldım.
Ben ilk değilim, son da olmayacağım. Bu yaşadığım olay toplum tarafından o kadar alışıla gelmiş ki algılara o kadar doğal bir şey gibi yerleştirilmiş ki, ben yaşadıklarımı ancak kendi çabamla duyurabildim. Devletin bu konuda daha duyalı olması gerekiyor.”
Açık cezaevinden firar eden Oğulcan Akbaş bu olaydan kısa bir süre sonra yakalanarak kapalı cezaevine gönderildi.

İlgili haberler
Şiddete uğradığınızda neler yapabilirsiniz?

Şiddete uğrama ihtimaliniz varsa ya da şiddet dolu hayatınızı değiştirmek istersiniz ihtiyacınız ola...

Kadın cinayetlerinde değişen bir şeyler var

Yaşı, mesleği, eğitimi ne olursa olsun aynı şiddetin hedefi haline geliyor kadınlar. Gerekçeler gaze...

Kadınların erkek, yargı, devlet şiddetiyle mücadel...

Kadın cinayetlerinde artan vahşet tablosunu ve yaygınlaşan cezasızlığı Avukat Ezgi Duman değerlendir...