Barış anneleri beyaz tülbentleriyle Adalet Yürüyüşünde
Yıllardır yaz kış demeden adalet isteyen barış anneleri bu kez de beyaz tülbentleriyle Adalet Yürüyüşüne katıldı. Barış Anneleri, yürüyüşün Edirne’ye kadar sürmesini istedi.

İstanbul Barış Anneleri Meclisi üyeleri beyaz tülbentleriyle 12. gününde Adalet Yürüyüşüne katıldı.
Mardin’e bağlı Çelik köyünün 1993 yılında yakılmasının ardından İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Barış Annelerinden Perihan Akbulut, yıllardır barış ve adalet için mücadele ettiklerini söyledi.

‘ADALET OLMADAN BARIŞ OLMAZ’
“Gerçek adalet isteyen herkesin yanındayız” diyen Akbulut, “Adalet olmadan barış olmaz. Adalet olmadığı için cezaevleri çocuklarımızla doldu. Mezarlar çocuklarımızın bedeniyle doldu. İrademiz olan milletvekilleri tutuklandı. Adalet olursa bu ülke kurtulur. Türkiye halklarının adalete sahip çıkması gerek. Gezi’de nasıl birlik olunduysa burada da birlik olunmalı. Biz İstanbul’dan nasıl buraya gelip bu kervana dahil olduysak, herkes de gelip katılmalı” diye konuştu.

‘YÜRÜYÜŞ EDİRNE’YE KADAR SÜRMELİ’
Bitlis’in Hizan ilçesinde 1994 yılında köylerinin yakılması üzerine İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Barış Annesi Revşan Dünar da Adalet Yürüyüşünün bu haliyle eksik olduğunu söyleyerek sadece Enis Berberoğlu’nun tutuklu olmadığını hatırlattı. Dünar, HDP milletvekillerinin tutukluluğuna da dikkat çekerek Adalet Yürüyüşü’nün Maltepe Cezaevi’nde değil Silivri ve Edirne cezaevlerine kadar sürmesini istediklerini söyledi.İlgili haberler
Adalet yürüyüşündeki bir annenin isyanı: Ben sığır...

KHK ile ihraç edilen doktor kızı için adalet yürüyüşünde bulunan anne Zeynep Sarı zorluklarla büyütt...

Eşitlik yoksa adalet olmaz!

Günlerdir süren adalet yürüyüşünün kadınlar için ne ifade ettiğini, kadınların adaletten payına ne d...

Ankara Kadın Platformu Adalet Yürüyüşünde

Ankara Kadın Platformundan kadınlar eşitlik, özgürlük, adalet talepleriyle CHP Genel Başkanı Kemal K...