Ankara Kadın Platformu Adalet Yürüyüşünde
Ankara Kadın Platformundan kadınlar eşitlik, özgürlük, adalet talepleriyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşüne katıldı.

15 Haziran'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı Adalet Yürüyüşüne kadınlardan da destek geldi. Ankara Kadın Platformu adalete, eşitlik ve demokrasiye en çok kadınların ihtiyaç duyduğunu belirterek 26 Haziran günü Adalet Yürüyüşüne katıldı.
Ankara Kadın Platformu üyeleri yürüyüş öncesi yaptıkları açıklamada "Saldırılar karşısında kadın mücadelesi durdurulamaz, durmayacaktır. Biz kadınlar kürtaj yasağına, tecavüze af yasasına, kadın cinayetleri, taciz, tecavüz ve çocuk istismarına karşı mücadele ettik. Kazanılmış haklarımıza dönük saldırılara karşı dün olduğu gibi bugünde mücadele ediyoruz. Bu eşitsiz koşullar ve antidemokratik uygulamalar en çok biz kadınların yaşamlarını doğrudan etkiliyor. Başta yaşam hakkımız olmak üzere siyaset yapma hakkımıza, kazanımlarımıza, emeğimize, bedenimize, kimliğimize yönelik saldırıların katlanarak arttığı bir dönemden geçiyoruz” demişti.
Yürüyüş sırasında Ekmek ve Gül'e konuşan kadınlar en çok kadınların adalete ihtiyacı olduğunu vurgulayarak "Eşitlik için, barış için, özgürlük için adalet istiyoruz" dedi.

Ankara Kadın Platformu'nun Adalet Yürüyüşüne neden katıldıklarını anlattıkları açıklamaları da şöyleydi:


İlgili haberler
Adalet yürüyüşündeki bir annenin isyanı: Ben sığır...

KHK ile ihraç edilen doktor kızı için adalet yürüyüşünde bulunan anne Zeynep Sarı zorluklarla büyütt...

Eşitlik yoksa adalet olmaz!

Günlerdir süren adalet yürüyüşünün kadınlar için ne ifade ettiğini, kadınların adaletten payına ne d...

Adalet neden bir kadın adıdır?

Gerçek adalete giden yolun taşlarını döşemek, o adaletin temeline kadınların özgürlüğünü yerleştirme...