barış anneleri

Barış Anneleri’nden beyaz tülbentli eylem: Barış mümkün

Barış Anneleri İnisiyatifi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde herkesi ‘barış’ için sorumluluk almaya davet etti. Savaşa karşı beyaz tülbentlerini yere atan Barış Anneleri, ‘Savaş değil barış mümkün’ dedi

Barış Anneleri 20.yılında bir araya geldi: Anneler barış istiyor

1999 yılında başlattıkları mücadeleyle ‘barış’a büyük katkı sunan Barış Anneleri 20. yıllarında İstanbul’da bir buluşma gerçekleştirdi. Anneler ‘Biz sözün gücüne inanıyoruz, İlle de barış’ dedi.

Kayyumlar kadınların dayanışma ağlarını hedef aldı

2016’dan bu yana bölgede 43 kadın dayanışma merkezi kapatıldı. Belediyelerde çalışan çok sayıda kadın işten atıldı. Kadınların ekonomik bağımlılıkları arttı, sosyal hayatları daha da daraldı.

Ankara’ya gelen anneler: Çözüm bulunana kadar ayrılmayacağız

Cezaevinde açlık grevinde olan çocukları ve yakınları için Ankara’ya gelerek çözüm arayan anneler, hükümetin adım atmasını bekliyor.

Barış Anneleri: Barış için buradayız

Barış anneleri, açlık grevleri ve ölüm oruçlarına dikkat çekmek amacıyla Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önüne yürümek istedi ancak polis engeliyle karşılaştı. Anneler, ‘Barış için buradayız’ dedi.

Antalya Kadın Platformu: Barış Anneleri yalnız değildir!

Antalya Kadın Platformu basın açıklaması yaparak son dönem Barış Annelerine yönelik artan şiddet ve nefret söylemlerine tepki gösterdi.

Ankara Kadın Platformu: Annelere reva görülen şiddet son bulsun

Ankara Kadın Platformu, çocukları açlık grevinde olan annelerin eylemine destek vermek için yaptığı eyleme polisin saldırısını kınadı: ‘Annelere uygulanan şiddete son verilsin, ölümler durdurulsun.’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Ölümleri durdurun

Çocukları cezaevinde tecridin kaldırılması için açlık grevi ve ölüm orucu başlatan anneler birçok ilde cezaevleri önünde eylem yaparak tecridin kalkmasını, ölümlerin son bulmasını talep ediyor.

Bakırköy cezaevinde annelere polis saldırdı

Bakırköy Cezaevi önünde açlık grevleri ve ölüm oruçlarına dikkat çekmek için yapılmak istenen açıklamaya polis saldırdı. Polis anneleri darbetti.

Gebze’de anneler yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı

Açlık grevlerine dikkat çekmek için Gebze Cezaevinin önünde nöbet tutmak isteyen ailelere polis bir kez daha müdahale etti. Aileler polis tarafından darp edilip yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

Polisler, Barış Annelerini yerlerde sürükledi!

Mardin Kızıltepe’de, tecride karşı cezaevlerinde devam eden açlık grevi eylemlerine dikkat çeken Barış Annelerine polis saldırdı. Barış Anneleri yerlerde sürüklendi.

Ayazı bahar eden kadınlar

Diyarbakır’da barış için el ele tutuşan kadınlar tarihe bir not düşüyor. Buradan yükselen ses kadınların en zor koşullarda bile barışı kazanmak için mücadele etmekten geri durmayacağını öğretiyor.

Barış anneleri: Savaşı birlikte durduralım

Barış Anneleri Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonuna tepki göstererek “Kimsenin ölmesini istemiyoruz” diye konuştu. Türk annelere seslenen Barış Anneleri “Savaşı birlikte durduralım” dedi.

Barış anneleri beyaz tülbentleriyle Adalet Yürüyüşünde

Yıllardır yaz kış demeden adalet isteyen barış anneleri bu kez de beyaz tülbentleriyle Adalet Yürüyüşüne katıldı. Barış Anneleri, yürüyüşün Edirne’ye kadar sürmesini istedi.

‘Annelere verilecek en güzel hediye barıştır’

Barış Anneleri Anneler Günü’nde sokağa çıktı, “Biz annelerin ve çocuklarımızın savaşın gölgesinde yaşamasını istemiyoruz” diyerek barış istediler...