GÜNÜN ŞARKISI: Rengin Kadın Korosundan ‘Kadınlar Vardır’
Kadına ayrımcılığın son bulduğu bir dünya ümidiyle yola çıkan Rengin Kadın Korosu, ‘Kadınlar Vardır’ şarkısını seslendirdi.

Londra’da çalışmalarını yürüten Rengin Kadın Korosu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü için 50’ye yakın kadınla bir araya gelerek Filiz Kerestecioğlu’nun “Kadınlar Vardır” şarkısını Türkçe ve Kürtçe söyledi. Bir klip de çeken Rengin Kadın Korosu kız kardeşlerine de şöyle seslendi: “Rengin Kadın Korosu olarak kadına ayrımcılığın son bulduğu bir dünya ümidiyle yola çıktık. Ve artık ümit yetmiyor bize, kendi şarkılarımızı söylüyoruz. Sevgili Filiz Kerestecioğlu'nun ‘Kadınlar Vardır’ eserine yoğun bir emekle klip çektik. Varız, buradayız yaşamı talep ediyoruz. Direnen kadınlara selam olsun!... Direnen kadınlara selam olsun!..”

RENGİN KADIN KOROSU
Rengin Kadın Korosu; Londra Sosyalist Kadınlar Birliğinin kasım 2020’de pandemi koşullarında evde kalan kadınlara bir nefes vermek için başlattığı bir çalışmanın sonucudur. Bir yılda 70’e yakın kadınla koro çalışmaları yapılmıştır. Her alandan göçmen kadınların yer aldığı koromuz temmuz ayında ilk konserini vermiş ve Londra'da adından söz ettirmeyi başaran bir koro haline gelmiştir. Kadınların sadece şarkı söylediği değil, enstrüman çalmayı öğrendiği, mesleki yeteneklerini sergileyebildiği bir okul olmuştur.


İlgili haberler
GÜNÜN ŞARKISI: Hwages

Şarkılarına çektiği ilginç kliplerle ünü Suudi Arabistan’ın dışına çıkan Majed Al-Esa’nın ‘Hwages’ a...

GÜNÜN ŞARKISI: O bir kadın

Genç bir kadın, cinsine dair kafasına takılanları dillendiriyor. Irmak'ın şarkılarında kadınların or...

GÜNÜN ŞARKISI: Ana Mesh Baghanny

Arap kadınlarının isyanlarını anlatan şarkılar yapan Mısırlı şarkıcı Maryam Saleh’ten Ana Mesh Bagha...