GÜNÜN RAKAMI: Tribünlerdeki kadın taraftar sayısı ikiye katlandı
Passolig’den yapılan açıklamaya göre, yeni ve modern statlar, hızlı ve güvenli bir şekilde statlara giriş imkanı ile Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’deki kadın seyirci sayısı arttı.

Geçen sezonlarda yüzde 5 olan kadın seyirci oranı, bu sezon iki katı artış göstererek yüzde 9.8’e yükseldi. Bu rakam kadın seyirci oranında bugüne kadar yakalanan en yüksek oran.

Passolig Kart sahibi 3.5 milyondan fazla taraftar arasında, tribünlerde kadın taraftar potansiyelinin en yüksek takımlar, Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş, Spor Toto 1. Lig’de ise Eskişehirspor oldu. Spor Toto Süper Lig takımları arasında Passolig kartı bulunan en fazla kadın taraftara Beşiktaş sahip, Siyah-beyazlıların, Passolig kartı bulunan 90 bin kadın taraftarı mevcut. Beşiktaş’ı 72 bin 500 kart ile Fenerbahçe, 69 bin 100 kart ile Galatasaray ve 29 bin 900 kart ile Trabzonspor takip etti.

Spor Toto 1. Lig’de ise 7 bin 200 Passolig kart sahibi kadın taraftar ile Eskişehirspor zirvede yer alıyor. Eskişehirspor’u 3 bin 950 Adana Demirspor ve 2 bin 890 Samsunspor takip ediyor.

EN GENÇ KADIN TARAFTAR, TRABZONSPOR TRİBÜNLERİNDE
‘4 büyükler’de kadın taraftarların yaş ortalaması 29 olurken, Trabzonspor 27 yaş ortalaması ile en genç kadın taraftara sahip. Passolig kart sahibi erkeklerin yaş ortalamasının 34, kadınların ise 30.

İlgili haberler
GÜNÜN RAKAMI: Diyanet kreş açmada MEB'le yarışıyor...

Diyanete bağlı kreş sayısı 600’den 1552’ye yükseldi. Bu da gösteriyor ki, asıl olarak MEB'in sorumlu...

GÜNÜN RAKAMI: 2 milyondan fazla kadın ücretsiz ail...

2 milyondan fazla kadın çalışıyor ama gelir elde edemiyor çünkü hepsi ücretsiz aile işçisi! Çoğu tar...

GÜNÜN RAKAMI: Dünyada her iki saniyede bir çocuk z...

Girls Not Brides’ın yayımladığı rapor erken yaşta zorla evliliklerin korkunç boyutunu ortaya koyuyor...