GÜNÜN MÜJDESİ: Ekmek ve Gül dergisinin nisan sayısı çıktı!
Ekmek ve Gül’ün nisan sayısında 8 Mart’tan 1 Mayıs’a kapılar açan, aralarında kurdukları, hayatla kurdukları köprüden geçen kadınlar, heybelerinde neler taşıdıklarını anlatıyor.

Türkiye, çocuk istismarı vakalarıyla sarsılıyor. Her gün çocukların, aslında tüm toplumun geleceğinin karartıldığı olaylarla karşılaşıyoruz. Öfkemiz birikiyor. Biriken öfkemiz iktidarın kendi planlarına payanda yapılmaya çalışılıyor. “Cezaları ağırlaştıracağız, hadım getireceğiz” diye diye gerçek çözümlerin üstü kapatılıyor.

Kadınlar ise şiddet, taciz, istismar kapalı kapılar ardında kalmasın, gerçek çözümlerin üstüne kapılar kapanmasın diye ev ev, sokak sokak çalışıyorlar.

İşte Ekmek ve Gül’ün bu sayısı kapıyı açmanın ve gerçek çözümler talep etmek için dışarı çıkmanın mümkününü zorlayan kadınların sözlerini, taleplerini, biriktirdiklerini aktarıyor size. Memleketin dört bir yanında süren “Çocuk İstismarını Aklatmayacağız, Etkili Önlemler Talep Ediyoruz” kampanyasından notlar, tartışmalar, çözüm önerileri, tarihsel deneyimler ve gelecek tahayyüllerini içeren bu sayımız kadınlar ve çocuklar için başka bir hayatın mümkün olduğunu gösteren ve bunun için mücadele eden kadınların elinden çıktı.

İlgili haberler
GÜNÜN GÜZELİ: Engel tanımayan kadın

Evet insan isterse hayat asla engel tanımıyor. Bir kadın tüm engelleri aşıp dünyayı dolaşıyor ve gez...

GÜNÜN GÜZELİ: Sokakları örgüyle donatan kadın

‘Souter Stormers’ isimli örgü topluluğunun bir üyesi olan 104 yaşındaki Grace Brett, İskoçya’nın Sel...

GÜNÜN GÜZELİ: Yanaklarından öpülesi Zümran Ömür

Sosyal medyada gördüğümüz Karslı Zümran Ömür Fransızca konuşmasıyla, yaptıkları ve anlattıklarıyla s...