GÜNÜN KİTABI: Stephanie’nin At Kuyruğu
Bugün çocuklar için bir kitap önerimiz var. NotaBene Yayınları’ndan çocuklar için kahkaha dolu bir kitap: ‘Stephanie’nin At Kuyruğu’. Kitap sınıftaki at kuyruğu saçlı tek kızın maceralarını anlatıyor.

Robert Münsch’ün NotaBene Yayınlarından çıkan kitaplarından biri “Stephanie’nin At Kuyruğu” ismini taşıyor. Kitapta, sınıfındaki çocukların hiçbirinin saçında atkuyruğu olmadığı için, kendi saçının at kuyruğu olması gerektiğine karar veren Stephanie isimli çocuğun maceraları anlatılıyor. Saçını atkuyruğu yapan Stephanie, ertesi gün sınıf arkadaşlarından beğeni dolu cümleler beklerken onların dalga geçtiklerini görüyor. Fakat Stephanie pes etmiyor ve kendisini onaylamayan arkadaşlarının birer kopyacı olduğunu fark edince keyfi yerine geliyor. İnce bir mizahla örülü bu kitap sadece küçükleri değil, anne babalarını da kahkahalara boğacak. NotaBene Yayınları tarafından basılan 24 sayfalık “Stephanie’nin Atkuyruğu”, 14 TL fiyat etiketiyle kitabevlerinde ve online kitap mağazalarında okuyucularını bekliyor.

ROBERT MÜNSCH KİMDİR
Robert Münsch, Kanada'da defalarca “Yılın En Çok Satan” ve “En Çok Beğenilen Çocuk Yazarı” ödülü kazanmış, ünü sadece Kanada'dayla sınırlı kalmayarak tüm Kuzey Amerika'ya yayılmış, kitapları 30'dan fazla dile çevrilmiş bir yazar. Yayınlanmış 90'dan fazla kitabı olan ve bu yaratıcılığını dokuz çocuklu kalabalık bir evde büyümüş olmasına bağlayan Münsch Kanada'da önemli bir yazar olarak kabul ediliyor ve hatta bazı kitaplarının adları yeni kurulan devlet okullarına veriliyor. Bunca şöhrete rağmen kendisini bir yazar değil “hikâye anlatıcısı” olarak tanımlayan Robert Münsch, yarattığı tiplerle sadece çocukların değil büyüklerin de yüzlerinde tebessüm yaratıyor. Okurlarıyla interaktif ilişkiler kurmayı seven ve bu ilişkilerden çıkan yaratıcı sonuçları daha sonraki kitaplarına da taşıyan Robert Münsch, her yıl on binlerce okur mektubu alıyor.
İlgili haberler
GÜNÜN KİTABI: Masalını Terk Eden Prensesler

Hepimiz istemişizdir gerçek hayattan bir an için uzaklaşıp kitapların hatta masalların büyülü dünyas...

Çocuklara yaz için eğlenceli aktiviteler -2

Çocuğunuzla birlikte görsel ürünler ortaya çıkarmaya, bu ürünlerle keyifli zamanlar geçirmeye hazır...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Çocuk kitabı yazarlarından tatil iç...

Okullar kapandı, çocuklar için tatil dönemi başladı. Anne babalar ‘Tatili nasıl geçireceğiz’ diye dü...