GÜNÜN KİTABI: Kadın Savaşçılar
Kadın Savaşçılar, kadın oldukları için yaşadıkları dönem ilgi görmeyen ama yaptıklarıyla unutulmaması gereken, dünyayı değiştiren 26 kadının hikâyesini anlatıyor.

İskenderiyeli Hypatia, Mary Shelley, Ada Byron, Nellie Bly, Marie Curie, Lottie Dod, Alice Guy, Virginia Woolf, Coco Chanel, Clara Campoamor, Agatha Christie, Angela Ruiz Robles, Amelia Earhart, Frida Kahlo, Simone De Beauvoir, Irena Sandler, Nancy Wake, Rosa Parks, Hedy Lamarr, Audrey Hepburn, Susan Sontag, Annie Leıbovitz, Jane Goodall, Valentine Tereshkova, Lady Gaga ve Malala Yousafzai… hepsi Kadın Savaşçılarda buluştu.

Yabancı Yayınları tarafından Türkçe’ye çevrilen kitapta içinde yaşadıkları dönemlerde tüm baskı ve olanaksızlıklara rağmen kendi istediklerini yapmış, kendileri başka binlerce kadına umut olmuş, kendilerine biçilen rollere, “Sen kadınsın, yapamazsın” ezberine karşı gelmiş kadınların mücadelesi bu kitapta bir araya geldi.

26 kadın savaşçının yaşamına oldukça sade ve kolay okunur bir şekilde yer verilen kitap, bugün de kadınlar için oldukça önemli deneyimler sunuyor.


İlgili haberler
Kız çocukları için cinsiyetçi izleri aşan bir kita...

Amerikalı Psikolog Stephanie Tabashneck hazırladığı boyama kitabıyla kız ve oğlan çocuklarına yöneli...

GÜNÜN KİTABI: Sinek kadar kocam olsun başımda bulu...

Bir adama ait olma, birinin ‘karısı olma’ duygusunun yarattığı rahatsızlıktan yola çıkılan bu kitabı...

GÜNÜN KİTABI: Sevgi Korkuyu Yendi

Frances Trollope’un 1840’ta yazdığı çocuk işçileri konu alan romanı Sevgi Korkuyu Yendi’yi biliyor m...