GÜNÜN KAMPANYASI: ‘Futbolda cinsiyetçiliğe son!’
Futbolda yaşanan eşitsizliğe karşı #FootballPeople eylem haftası düzenliyor. Bu haftayla birlikte Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği de #FutboldaCinsiyetçiliğeSon sosyal medya kampanyasını sürdürecek.

Bu yıl 5-19 Ekim 2017 tarihleri arasında futbolda yaşanan her türlü eşitsizliğe karşı farkındalık oluşturmak için #FootballPeople eylem haftası düzenliyor. Eylem haftasına katılan Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, futbolla özdeşleşen “erkek” olmayanlara yönelik şiddet dilini kırmak amacıyla, geçen yıl başladığı #FutboldaCinsiyetçiliğeSon sosyal medya kampanyasını bu yıl da sürdürecek.

Gaia’ya konuşan Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden Özge Özgüner: “Tribünlerde ve futbol sahalarında yer alan cinsiyetçi küfürler ve tezahüratlar, kadınlara ve LGBTİ+’lara karşı şiddetin her biçimini normalleştiriyor. Bu şiddetin yeniden üretilmesini tolere etmiyoruz. Şiddeti durdurmak için hepimizin bireysel olarak da yapabilecekleri var. Profesyonel veya amatör olmanız farketmez; eylem haftası boyunca sahada, sokakta futbol oynayan / oynamaya çalışan ve futboldaki cinsel şiddete, cinsiyetçiliğe, homofobiye ses çıkarmak isteyen herkes, formalı ya da futbol topuyla çekilmiş fotoğrafını futbolda cinsiyetçilik karşıtı sözüyle birlikte derneğimize iletebilir, kendi etkinliğini organize edip bizi haberdar edebilir” dedi.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ve Fare Network, ayrımcılıkla mücadele eden tüm grupları #FootballPeople eylem haftasına katılmaya çağırıyor.

İlgili haberler
Tante Rosa kadın futbol takımıyla sahnede

Futbol erkek işidir diyenlere inat sahaları bırakmayan kadın futbolcular sahnelerin tozunu da attırd...

Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sem...

‘Futbol erkek işidir’ diyenlere inat #FutbolHerkesİçindir diyen Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, se...

Kadın futbolu sadece futbol değil

Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı bu yıl 5. kez şampiyon oldu. Kadın futbolcularla şampiyonlukl...

GÜNÜN BİLGİSİ: Futbolsever kadınlar ekran başına,...

2017 Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası başladı. 29-30 Temmuz’da çeyrek finaller, 3 Ağustos’ta yarı...

GÜNÜN FİLMİ: Ofsayt

Hem politik, hem mizahi, hem de gerçekleri anlatan bir film izlemeye ne dersiniz? O halde bu pazar g...

Yasakların ‘Ofsayt’a düşürdüğü kadınlar

İran'daki kadın temsilliğini perdeye aktaran 'yasaklı' yönetmen Panahi'nin filmlerinin her sahnesind...