GÜNÜN İSYANI: Saniye Şimşek’ten Pendik Belediyesine
Pendik’teki sokak hayvanlarını korumak için kendi olanaklarıyla yaptığı barınakları yıkan Pendik Belediyesine tepki gösteren Saniye Şimşek hayvanlarının sesinin duyulmasını istiyor.

İstanbul’un Pendik ilçesinde yıllardır sokak hayvanları için mücadele eden Saniye Şimşek’in kendi imkanları ile yaptığı barınaklar Pendik Belediyesi tarafından dozerlerle yıkıldı. Şimşek, tüm ısrarlarına rağmen yıkımı durduramadı, intihar girişiminde bulundu. Pendik Devlet Hastanesinde tedavi olan Şimşek’in sağlık durumu iyi, ancak sokak hayvanları için endişesi devam ediyor.

Şimşek’in mücadelesine sessiz kalmayan yaşam savunucuları yaşananlara tepki gösterdi. “Şimdi kahraman mısın Pendik Belediyesi?” diye soran yaşam savunucuları, Şimşek ve hayvanları için yardım kampanyası başlattı. Yaşam savunucuları kampanyayı, “Çoğu zaman sokak hayvanlarına mama alabilmek için temizlik işlerine giden Saniye ablaya mama desteğinde bulunmak isterseniz www.ormanamama.com adresindeki ‘kumbaralar’ bölümünden Saniye Şimşek adına açılan bölüme dünyanın her yerinden yardım edebilirsiniz” diyerek duyurdu.


İlgili haberler
GÜNÜN İSYANI: Bebekli annelere özgürlük!

2 aylık bebek annesi Başak Karakaya Dikici, şehir içi ulaşımda yaşadığı sorunlar yüzünden isyan etti...

GÜNÜN İSYANI: Çocuk doğurdum diye evde mi oturayım...

Manisa’da toplu ulaşımda bebek arabalarının açık şekilde halk otobüslerine bindirilmesinin yasaklanm...

GÜNÜN İSYANI: Termik için zeytinleri söktürmeyiz

Amasra’da Hema Termik Santral projesi için zeytin ağaçları kesilmeye başladı. Köylü kadınlar isyan e...