GÜNÜN İSYANI: Nefrete karşı gökkuşağı ev
ABD’de komşuları tarafından sistematik şekilde homofobik tacize uğrayan lezbiyen çift, evlerini gökkuşağı renklerine boyayarak “Eşcinseliz ve burada kalacağız” mesajı verdi.

Pensilvanya’da yaşayan Lisa Licata ve Sherry Lau, yıllardır komşuları Ron Makay ve Iolanda Wieczorkowski tarafından homofobik tacize uğruyorlardıı. Makay, evlendikten sonra çevrede “dykelar” ve “homolar” diye ayrımcı bir dille çiftten bahsetmeye başlamıştı. Geçtiğimiz yıl, tacizin mahalleye yayılarak arttığı bir dönemde çiftin gökkuşağı renklerine boyadığı çitler belediyeye şikayet edildi.

Lisa ve Sherry, eşcinsel olduklarını, komşularının buna alışması gerektiğini ve hiçbir yere gitmeyeceklerini duyurmak için çitlerden sonra bu yıl da evi gökkuşağına boyamaya karar verdi.
İki haftalık bir çalışmanın ardından, Sherry “Eşcinseliz ve burada kalacağız” açıklamasıyla evin yeni fotoğrafını paylaştı. Lisa ise “Aşk aşktır! Eğer komşularımız bizi tanımayı deneselerdi iyi insanlar olduğumuzu da göreceklerdi ama onlar yargılamayı seçti” dedi.

Kaynak: Kaosgl 

İlgili haberler
Kıvılcım Arat anlatıyor: Uluslararası Homofobi ve...

Bugün Uluslararası Homofobi ve Transfobiye Karşı Mücadele Günü... Tüm nefret söylemlerine, şiddete,...

GÜNÜN İLKİ: Dünyanın emzirebilen ilk transeksüeli

Dünyada ilk defa bir trans kadın hormon tedavisi gördükten sonra çocuk emzirebildi.

Homofobi nedir?

Cinsel kimlikleri ya da cinsel yönelimleri nedeniyle ötekileştirilen LGBTİ+'lar hemen her alanda ayr...