GÜNÜN FİLMİ: Büyük Gözler
Tim Burton imzalı, 2014 tarihli ‘Büyük Gözler’ filmi Amerika’nın en önemli ressamlarından birisi olan Margaret Keane’in yaratıcılığının eşi Walter Keane tarafından sömürülüşünün hikayesini anlatıyor..

1950’li yıllarda çizdiği kendine has iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane’in, eşi Walter Keane ile yaşadığı güç mücadelesini beyazperdeye taşıyan film, Keane çiftinin aralarındaki iktidar gerginliğini konu alan biyografik bir uyarlama. Karısının göze çarpan yeteneğini ve ortaya koymuş olduğu orijinal eserleri satış stratejisi adına sahiplenen Walter Keane, para ve şöhreti yakaladıktan sonra eşi Margaret'ı gölgede bırakır. Yaptığı tabloların birisi için bile "Benim tablom!" diyemeyen Margaret, kocasının baskına karşı çetin bir savaş verecektir.

Tim Burton' ‘Ed Wood’dan sonraki en kişisel filmi” olarak yorumlanan filmin başrollerini Amy Adams ve Christopher Waltz paylaşırken, senaryo Scott Alexander ve Larry Karaszewski'ye ait. Filmin müziklerinde Danny Elfman imzası var.

İlgili haberler
GÜNÜN FİLMİ: Duyguların Rengi

Tesadüfen bir araya gelen ve güçlü bir bağ kuran 3 kadının hikayesinin anlatıldığı filmde 1960’lar M...

GÜNÜN FİLMİ: Alice artık burada oturmuyor

Eskilerden bir film izleyip nostalji yapmaya ne dersiniz? 1974 yapımı ‘Alice artık burada oturmuyor’...

GÜNÜN KISA FİLMİ: Supervenus

Brüksel Kısa Film Festivali’nde gösterilen, Frederic Doazan ve Vandy Roc'a ait olan ‘Supervenus’, mo...