GÜNÜN BAŞARISI: Avrupa Şampiyonu kız kardeşler
İki kız kardeş, biri 16, biri 23 yaşında, Huri ve Yağmur, sıvası dökük bir bodrumda canlarını dişlerine taktılar ve tekvandoda Avrupa şampiyonu oldular. Şimdi sıra olimpiyatlarda...

Mersin’de yaşayan 16 yaşındaki Huri ve 23 yaşındaki Yağmur Korkut kardeşler, sıvaları dökülen, rutubetli bodrum katında hazırlandıkları müsabakalarda tekvandoda Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi oldular. Kız kardeşler şimdi de olimpiyatlara hazırlanıyor.

Kız kardeşlerin en büyük sıkıntısı ne peki biliyor musunuz? Çalışma yaptıkları salonu yağmur suları bastığı için temizlik yapmaktan antrenmana zaman bulamamaları.
Huri ve Yağmur, nem ve rutubetten zorlukla nefes alınabilen, duvarlardaki sıvaları dökülen salonda büyük başarılara imza attı. Şimdiki hedefleri ise 2020 Tokyo Olimpiyatı’nda şampiyon olmak. Huri bugüne kadar Avrupa Şampiyonu, dünya ikinciliği, 9 kez Türkiye Şampiyonluğu kazandı, Yağmur da Avrupa Kulüpler Şampiyonu, Dünya ikinciliği, Balkan Şampiyonu ve 3 kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Günde 4 saat antrenman yaptıklarını anlatan Yağmur, “Kum torbasında çalışırken bile, her vuruşumuzda duvardan sıva dökülüyor. Koşu yaparken nefes alamıyoruz. Bayılacak dereceye geliyoruz. Havasız ve rutubetli olduğu için koku yapıyor. Duvarlar resmen yıkılıyor. Maddi sorunumuz olduğu için yurt dışında müsabaka oynayamıyoruz ve puan toplama şansımız olmuyor. Eğer puan toplayıp olimpiyata katılırsak şampiyon olabiliriz” diyor.

Huri de “Kışın yağmur yağıyor ve burayı su basıyor. Totemler sular altında kalıyor. Etrafı temizlemekten antrenman yapacak zaman bulamıyoruz. Çok rutubet var ve bazen antrenman yapamıyoruz. Yazın çok sıcak oluyor, nefes alamıyoruz. Daha önce Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya ikinciliği yaşadım, hedefim ise olimpiyat şampiyonluğu” diyor.

İlgili haberler
Diego her yerde aynı Diego. Var mı ama Frida gibis...

Sizi Erzurumlu Frida’yla tanıştıralım. Instagram’da yüz binlerce kez izlenen, binlerce yoruma mazhar...

GÜNÜN AKILLISI: Kocasının fikirlerine uymadığı içi...

Elizabeth Packard, kocasının dini inançlarına uymadığı ve köleliğe karşı olduğu için kocası tarafınd...

GÜNÜN BAŞARISI: Terlikleriyle 500 yarışmacıyı soll...

Meksika yerlilerinden Maria Lorena Ramirez, günlük kıyafetleri ve terlik benzeri lastik ayakkabıları...