Meclis lokantasından yemek yiyenler, çocukların açlığını görmüyor
‘Düşünsenize okula gidiyorsunuz karnınız aç harçlığınız yok, beslenme çantanız bomboş. Gidip en yakın markete bir keki ya da meyve suyunu cebinize atıyorsunuz.’

Merhaba Ekmek ve Gül okurları, hepimizin çok derinden hissettiği ekonomik zorlukları ben de bir Migros çalışanı olarak yakından görüyorum. Bütün market çalışanları fiyat artışları nedeniyle sık sık etiket değiştirmek zorunda olmaktan şikayetçi. Pahalılık nedeniyle bizim için artık kendi çalıştığımız marketteki ürünleri almak bile zorlaşıyor. Daha kötüsü son dönemde çok fazla sayıda ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuğun hırsızlık yaparken yakalanması. Düşünsenize okula gidiyorsunuz karnınız aç harçlığınız yok, beslenme çantanız bomboş. Gidip en yakın markete bir keki ya da meyve suyunu cebinize atıyorsunuz, yakalandığınızda ailenize haber veriliyor, utanç içinde bekliyorsunuz. Şimdi sormak istiyorum utanması gereken bu çocuklar mı yoksa onlara okulda 1 öğün ücretsiz yemeği çok görenler mi?

Haberleri okuduğumda inanamadım, neden reddedilsin ki böyle bir teklif? Çocukların açlığı neden yöneticilerin umurunda değil? Biz bu çocuklara ömürleri boyunca unutamayacakları şeyler yaşatıyoruz ve çocuklar geleceğimizdir diyoruz. O zaman o teklifler Meclisten geçmeliydi. Bugün Meclis lokantasında en iyi yemekleri neredeyse bedavaya yiyenler, okullarda çocuklara 1 öğün yemek verilmesine karşı çıkıyor.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Başiskele Belediye Başkanına göre #1ÖğünÜcretsizSa...

Okullarda 1 Öğün ücretsiz sağlıklı yemek kampanyası önerisi bu kez de Başiskele Belediye Meclisinde...

Bir öğün sağlıklı ücretsiz yemek teklifi ‘Solcular...

Gebze Belediye Meclisinin kasım ayı oturumunda ‘Okullarda bir öğün sağlıklı, ücretsiz yemek’ teklifi...

Çocuklara 1 öğün yemeği çok gören Gebze Belediye B...

Gebze Belediye Meclisinde, ‘Okullarda 1 öğün sağlıklı, ücretsiz yemek’ verilsin teklifini ‘Aç açıkta...