Uçan Süpürge’nin FIBRESCI ödülü sahibini buldu
23. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali kapsamında "Beni Uydur" filmi Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu ödülüne layık görüldü.

Salgın nedeniyle bu yıl online düzenlenen 23. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali sona erdi. Festival kapsamında Beni Uydur filmi FIPRESCI ödülüne layık görüldü.  

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle online olarak düzenlenen 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, kapanış töreniyle son buldu. Gülsüm Soydan’ın sunumuyla gerçekleşen kapanış törenine, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) jürisi de katıldı. Programa ayrıca Güney Afrika’dan Soundz of The South grubu, gönderdiği videoyla eşlik etti.

FIPRESCI ÖDÜLÜ

Soydan, festivalin 109 ülkeye ve 315 bin görüntülemeye ulaştığını kaydetti. Bu yıl ilk kez FIBRESCI tarafından da bir filme ödül verildi. Canlı yayınlanan programa online bağlanan FIPRESCI Genel Sekreteri Klaus Eder ve FIPRESCI jürisi, ödüle layık görülen filmi açıkladı. FIPRESCI ödülü, yönetmenliğini Rachel Maclean’ın üstlendiği Beni Uydur filmine verildi.

Eder, törende yaptığı konuşmada, “Bu şartlar altında bu organizasyonun gerçekleştirilmesi önemliydi. Bu festival devamlılığı sağlar. Bu bizim için çok önemli” diye konuştu.

Kapanış programının ardından ödüle layık görüşen Beni Uydur filminin gösterimi yapıldı.

Kaynak: MA


İlgili haberler
23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festi...

Uçan Süpürge Vakfı, bu yıl 23’üncüsünü organize ettiği Uluslararası Kadın Filmleri Festivalini koron...

Uçan Süpürge geride neler bıraktı?

Bu yıl ‘umut’ temasıyla Ankara’da düzenlenen 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’...

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festi...

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde bu yıl ilk kez 5 kıtadan kadın film festi...