Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali

Uçan Süpürge’nin FIBRESCI ödülü sahibini buldu

23. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali kapsamında "Beni Uydur" filmi Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu ödülüne layık görüldü.

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivaline 5 kıtadan kadın festivalleri gelecek

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde bu yıl ilk kez 5 kıtadan kadın film festivalleri konuk oluyor. 23-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festivalde 140 seçki olacak.

Uçan Süpürge geride neler bıraktı?

Bu yıl ‘umut’ temasıyla Ankara’da düzenlenen 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin ‘perde arkasını’ Uçan Süpürge’nin kurucularından Halime Güner ile konuştuk.

Uçan süpürge’den kadınlara, ‘umut

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Büyülü Fener'deki kapanış gecesinin ardından FIPRESCI ödülünün verilmesiyle son buldu.

İranlı Yönetmen Banietemad: Güçlü kadınları film karakterlerine taşıyorum

İranlı Yönetmen Rakhshan Banietemad çektiği filmleri, kadına bakış açısını ve verdiği mücadeleyi anlattı.

Uçan Süpürge Festivalinden seslenen İoanna Kuçuradi: Artan şiddete rağmen umutluyum

Uçan süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Karum çim alanda yaptığı açılışla startını verdi. Bu yıl ‘Umut’ temasının işlendiği festivale birbirinden önemli isimler katıldı.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor

21. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali 57 film ve birçok etkinlikle 10-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. İşte izleyici ve sinema severlerle buluşacak dolu dolu bir program.

Uçan Süpürge ödülleri umudun kadınlarına

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali ödülleri umudu büyüten kadınların oldu.

Elde var ‘Umut’

‘Umut en politik duygudur. Umudumuzu çoğaltalım. İmkansızlıkların, güçlüklerin, acıların ortasında elde var umut’ diyen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Ankaralılarla buluşuyor.

Filmmor ve Uçan Süpürge ‘dayanışmaya geldi’

Türkiye’nin iki kadın filmleri festivali Filmmor ve Uçan Süpürge “Dayanışmaya geldi”, Marttan Mayısa 2018 baharını kadınlara festival yapmak üzere yola çıkıyor.

GÜNÜN FESTİVALİ: Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali

20. Uçan süpürge Kadın Filmleri Festivali 20. yıla özel 20 il ve KKTC’de gösterimler yapacak. Tüm gösterimler 20. yıla özel olarak ücretsiz.