GÜNÜN KİTABI: Bir kadının gözaltı günleri
2016 yılında barış talebiyle yaptığı eylem sonrası gözaltında 7 gün tutulan Sevim Korkmaz Dinç, gözaltı günlerini yazdı.

Kadın Yazarlar Derneği Başkanı Sevim Korkmaz Dinç’in düşünce ve basın özgürlüğü ekseninde ele aldığı son kitabı “Bir Kadının Gözaltı Günleri” isimli kitap raflardaki yerini aldı.

Sevim, kendi gözaltı süreci ve Cizre tanıklıklarını da işlediği kitabı için, ”Bunları konuşmazsak, yazmazsak hepsi unutulup gidiyor ve bir sanal dünyanın kandırmacanın içine hapsoluyoruz” dedi.

Barış Bloğu'nun 2 Ocak 2016’da barış talebiyle yaptığı eylem sonrasında 7 gün gözaltında kalan Kadın Yazarlar Derneği Başkanı Sevim Korkmaz Dinç, gözaltı sürecini ve bu süre zarfında kendi geçmişine yaptığı yolculuğu “Bir Kadının Gözaltı Günleri” isimli kitabında bir araya getirdi. Kadın Yazarlar Derneği Yayınevi tarafından basılan kitapta, Sevim’in Barış Bloğu Dönem Sözcüsü olduğu süreçte, katliamı engellemek için Cizre’ye gidişini de anlatıyor.

Kitabın okuyucularla buluşması için birçok ilde dernek olarak etkinlik yapacaklarını ifade eden Sevim, derneğin kadınlara örnek olmak ve teşvik etmek için de bir yöntem izleyeceğini belirtti.

Kaynak: Jinnews

İlgili haberler
GÜNÜN KİTABI: Kadınların barış mücadelesinde dünya...

Bu kitapla; Sırbistan, Kosova, Sri Lanka ve Suriye’deki savaş koşullarının en çok kadınları etkiledi...

GÜNÜN KİTABI: Mülteci Kadınlardan Masallar

Suriye, İran ve Irak’tan Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan 7 kadın çocukken dinledikleri masalları...

GÜNÜN KİTABI: Savaş Söylemlerinde Kadın İmgesi

Savaş söylemlerinde kadın imgesinin nasıl inşa edildiğini farklı yönleriyle irdeleyen makalelerden o...