Boulder Fringe Festivali’nden Fadik Sevin Atasoy’a ödül
Boulder Fringe Festivali’nde ‘En İyi Drama Sineması Yapımı’ ödülünü, Fadik Sevin Atasoy kazandı.

Bu yıl çevrimiçi olarak düzenlenen Colorado’daki Boulder Fringe Festivali’nde 13 Ağustos’ta gösterime başlayan ve Fadik Sevin Atasoy’un yazarı, oyuncusu ve yönetmeni olduğu “MUSE 90401- Bir Esin Perisi” ile “En İyi Drama Sineması Yapımı” ödülünü kazandı. 

Festival başkanı David Ortalano, kadın yönetmenlere dünyada çok ihtiyaç olduğunu vurgulayarak ilk yönetmenliğinde ödül kazanan Fadik Sevin Atasoy’un drama filminin kendi içinde özgün bir tür olarak yaratıldığını ve festival izleyicisi tarafından en beğenilen yapım olduğunu açıkladı.

Atasoy ödülün ardından sosyal medya hesabında bir paylaşım yaparak, “Kan ,Ter ve Gözyaşı diye seslenir MUSE eserin kalbinde. Aslında her eser yaratıcısı inkar etse de ister istemez otobiyografiktir. Nice duygu nice deneyim yaşattın bana MUSE ama bu son yaşattığın ödül her şeye değdi. Ve nice güzel insan kattın bu yolculuğunda bana. ABD Boulder Fringe Festivali’nde ‘En İyi Drama Sineması Yapım’ ödülünü alan tüm ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum; Bu başarı hepimizin” ifadelerini kullandı.


İlgili haberler
Altın Koza Film Festivali’nin jüri başkanlığını Fü...

Bu yıl 27’nci kez düzenlenecek Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin jüri başkanlığını Fü...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Kadın yönetmenler tarafından yöneti...

BBC Culture, dünyanın dört bir yanından sinema yazarlarının oylarıyla belirlenen ‘Kadın Yönetmenler...

GÜNÜN SEÇKİSİ: Kadın gözünden kadın hikâyeleri

Pera Film’in pandemi nedeniyle ertelenen ve kadın yönetmenlerin gözünden kadın hikâyelerine odaklana...