24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor!
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin 24’üncüsü Araftan Çıkmak temasıyla 27 Mayıs’ta başlıyor. Festival ödüllerinin 24'ncüsü 4 Haziran akşamı sahiplerini bulacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl Araftan Çıkmak temasıyla düzenlenen festivalde dünyanın dört bir yanından direnen, ilham veren ve dayanışan kadınların hikâyelerini anlatan yapımlar yer alıyor. Festival bu yıl iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. 27 Mayıs’ta düzenlenecek basın toplantısıyla başlayacak çevrimiçi gösterimler Festivalscope platformu üzerinden izlenebilecek. 3 Haziran’da sona erecek çevrimiçi gösterimlerin ardından 4 Haziran’da yapılacak törende Uçan Süpürge Ödülleri sahiplerine verilecek. Festival filmleri 4-11 Haziran arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ve CerModern’deki açık hava sinemasında izleyicilerle buluşacak.

Festival, başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Ankara Kent Konseyi, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, UN Women, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi, Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği – KAİSDER gibi 20’ye yakın kurumun değerli destekleriyle gerçekleşecek. Ayrıca, Kendine Has, CerModern, Penti ve festival tanıtım kampanyasını üstlenen MG Ajans da festivale katkıda bulunan kuruluşlar arasında. Programda ülkelerinin filmleri gösterilen Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Norveç elçilikleri de festivale her yıl olduğu gibi destek verdiler.

FESTİVAL BİLETLERİ NE ZAMAN, NEREDE SATIŞA ÇIKIYOR?

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin biletleri çevrimiçi gösterim platformu Festivalscope üzerinden 25 Mayıs’tan itibaren satışa sunulacak. Her film programda belirlenen gün ve saatte gösterime açılacak, üç gün boyunca gösterimde kalacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi ve CerModern’deki açık hava sinemasında yapılacak gösterimlerinin biletleri ise 1 Haziran’dan itibaren Biletix üzerinden satılacak.

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin film programına dair detaylı bültene ulaşmak için TIKLAYIN…


İlgili haberler
GÜNÜN FİLMİ: Ana yurdu

Anne ve kızının arasındaki ilişkiyi merkeze alan Ana Yurdu filmi, web sitesinde ücretsiz izlenime aç...

GÜNÜN FİLMİ: Aydede

Bekir ve annesi Rabia’nın yoksulluk içinde yaşadığı sorunlar, hayaller ve yaşam mücadelesini konu al...

GÜNÜN KADINI: Animatör, çizer, gölge (silüet) film...

Animatör, silüet kesimcisi ve kitap çizimcisi, illüstratör olan Charlotte ‘Lotte’ Reiniger, Alman fi...