GÜNÜN İSYANI: Kimse kendini gizlemek zorunda değil!
Her daim bize yapışık olan şu sutyenden hepimiz bıkmadık mı? Hannah’da bıkmış, çıkarmış. Ancak Hannah sutyen takmadığı gerekçesiyle hem tacize uğramış hem de işinden olmuş!

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Bird & Beer adlı barda garson olarak çalışan 22 yaşındaki Kate Hannah, sutyen giymeyi reddettiği için kovuldu. Hannah; Kimse, istenmeyen cinsel davranış ve yorumlara maruz kalmamak için kendini gizlemek zorunda hissetmemeli” dedi.
Facebook hesabından paylaştığı mesajda, kovulmadan bir gün önce işletme müdürünün erkek kardeşinin ‘uygunsuz’ ifadelerine maruz kaldığını dile getiren Hannah, bu durumun kendisini rahatsız ettiğini söyledi.İşletme müdürünün diğer çalışanların ve müşterilerin önünde, sutyen giymeyi kabul etmediği takdirde çalışmasına izin verilmeyeceğini söylediğini anlatan Hannah, tacize uğramış gibi hissettiğini ifade etti.
Bir kadın olarak kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle giyinmeye hakkı olduğunu vurgulayan Hannah, “Kimse, istenmeyen cinsel davranış ve yorumlara maruz kalmamak için kendini gizlemek zorunda hissetmemeli” dedi. İşletme ise suçlamayı kabul etmedi.
İlgili haberler
GÜNÜN BİLGİSİ: Kim buldu bu baş belası sütyeni!

Evet şimdi bir baş belası olabilir sütyen çoğu kadın için ama icat edildiği dönemde bir süre kadını...

Yazaki Fabrikasında işçi kadınlar taciz sarmalında

Bir formenin bir kadın işçiye tecavüz girişimiyle gündem olan Yazaki fabrikasında kadın işçilerle ko...

Sendikalaşmak istediler, kayyum tarafından işten a...

Darbe girişiminin ardından devletin el koyduğu Orkide Yağ’da işten atılan işçiler kayyuma çağrı yapt...