Onlarca şikayete yaptırım yok | Şiddet faili erkek sosyal medyada gündem olunca tutuklandı
Leyla Akay, onlarca kez şiddet uygulayan ve boşanma aşamasında kendisini darbederek arabadan atan Sinan Akay'a dair şikayette bulundu. Olay, sosyal medyada gündem olduğunda Sinan Akay tutuklandı.

Iğdır'da boşanmaya çalıştığı Sinan Akay tarafından bindirildiği otomobilde darbedilip bıçaklanan Leyla Akay, şüphelinin şikayet sonrası gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest kalmasının ardından, "Yavrularım öksüz kalsın istemiyorum. Beni öldürmek isteyen cani elini kolunu sallayarak geziyor. Boşanamıyorum. Adalet istiyorum. Ondan kurtulmam için ölmem mi gerek" dedi. Akay'ın bu sözlerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından yeniden yakalanıp gözaltına alınan Sinan Akay, tutuklandı.

Leyla Akay, bir kurumda güvenlik görevlisi olan Sinan Akay ile 10 yıl önce evlendi. Evliliğinden 2 çocuğu olan Leyla Akay, gördüğü şiddet nedeniyle 2019'da boşanma davası açtı. Aile büyüklerinin araya girmesiyle evliliğine devam eden Leyla Akay, bir süre sonra yeniden şiddet görmeye başladı. Çocukları için eşinin şiddet ve hakaretlerine boyun eğdiğini belirten Leyla Akay, geçen yıl aldatıldığını öğrenince haziran ayında adliyeye gidip boşanma dilekçesi verdi. Leyla Akay, cep telefonundaki ses kayıtlarını dinlettiği eşi Sinan Akay ile tartıştı. Sinan Akay, ses kayıtlarını silmeyen Leyla Akay'ı çocuklarının gözü önünde darbedip bıçakla yaraladı. Akay, şikayet üzerine gözaltına alınmıştı.

HER ŞİDDET GÖRDÜĞÜNDE ŞİKAYETÇİ OLDU

Her şiddet olayı sonrası şikayetçi olduğunu ancak Sinan Akay'ın her seferinde serbest bırakıldığını belirten Leyla Akay, birçok kadın gibi öldürülmekten değil, çocuklarının öksüz kalmasından korktuğunu söyledi. Hem kendisi hem de evlatları için Sinan Akay'dan kurtulmak isteyen Leyla Akay, yardım istedi. Gördüğü şiddetin tüm belgelerini mahkemeye sunduğunu belirten Akay, "Aldatıldığımı öğrendiğim gün eşim beni darbetti ve bıçakladı. Çocuklarımı da alıp annemin evine yerleştim. Boşanmak istediğim eşim, 3 Haziran günü benimle buluşup anlaşmalı boşanmak için konuşmak istediğini belirtti. Adliye binasının yanında buluştuk. Kendine ait olan otomobile bindim. Bir süre sonra bana yine hakaretler etmeye başladı. Arabayı durdurmasını istedim. Fakat eliyle ve bıçakla vurmaya başladı. Hayatımı kurtarmak için kendimi arabadan atmak isterken saçımdan tuttu. Arkadan gelen başka bir araç sürücüsü durumu fark edip, kornaya bastı. Eşim, adamı fark edince beni orada atıp uzaklaştı. Beni her dövdüğünde, 'Arkam sağlam, bana bir şey olmaz. Bak seni kaç kere dövdüm, bıçakladım. Bana ne polis ne savcı bir şey yapamaz' diyordu. Yaşadıklarıma bakınca haklı olduğunu görüyor ve korkuyorum" diye konuştu.

'CEZAEVİNE GİRMESİ İÇİN BENİM ÖLMEM Mİ LAZIM'

Olaydan sonra polis merkezine gidip suç duyurusunda bulunduğu Sinan Akay'ın polis tarafından gözaltına alınıp çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını anlatan Leyla Akay, "Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce, yurt dışı yasağı ve adli kontrol tedbirine savcılık makamınca itiraz edilmesi üzerine eşim hakkında ev hapsi uygulandı. Fakat sanırım elektronik kelepçe yok. Iğdır, küçük yer olduğu için eşimi dışarıda gezerken görenler var. Ben ölmek değil, adalet istiyorum. Bana hayatı zindan eden kişi, bir kurumda güvenlik görevlisi. Taciz dosyasında adı geçiyor. Arkadaşı hapis cezası aldı, bu ise 'Adamlarım halletti' diyerek ortada geziyor. Alkolden 3 kez ehliyetine el konulan Sinan Akay, şu anda da ehliyeti olmamasına rağmen kendi aracıyla emniyete geliyor. Bunu polislere söylememe rağmen yine işlem yapılmadı. Çocuklarımın velayeti bende olmasına rağmen kaç kere kaçırmak istedi. Eşim beni aldattığını yakaladığımda ses kayıtlarını izlerken de dövüp, bıçakladı ama yine hapis yatmadı. Cezaevine girmesi için benim ölmem mi lazım?"

Kaynak: DHA

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Duygu Delen'in annesi: Mehmet Kaplan'a verilen ev...

Duygu Delen'in ölümünde ağırlaştırılmış müebbet ve 32 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan M...

Sultangazi'de bir kadın ev hapsi kararı olan eski...

İstanbul Sultangazi'de eski eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan kadın ve iki çocuğu yaralandı....

Ev hapsine gönderilen tacizci tahliyeden cesaret a...

Adana'da yöneticilik yaptığı apartmanda görevli ailenin çocuğuna istismar ve tehditten yargılanan C....