Gebze

8 Mart 2024 | Kocaeli ve Gebze'de kadınlar yoksulluk ve sömürüye karşı alanda!

Kocaeli'de ve Gebze'de kadınlar 'Mücadelede kararlı, özgürlükte ısrarcıyız. Karanlığa karşı biz varız' diyerek alanları doldurdu!

25 Kasım 2023 | Kocaeli, Gebze ve Bursa'da kadınlar meydanlarda!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde sömürüye ve şiddete karşı meydanlara indi!

25 Kasım 2023 | İşçi kadınlar, şiddete karşı eylemde!

İşçi kadınlar Türkiye'nin dört bir yanında şiddete karşı fabrikada, sokakta bir araya geliyor!

Plascam işçilerinden direnişteki Corning işçilerine dayanışma ziyareti

Petrol İş Gebze Şubesinin örgütlü olduğu Plascam fabrikasından işçiler vardiya çıkışı Corning işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

Gebze’de çocuğun istismarcısıyla evlendirilmesi onayına kadınlar tepki gösterdi

Gebze Kadın Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, ‘Şiddete, istismara, eşitsizliğe, yoksulluğa karşı susmuyoruz ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz’ dedi.

Gebze’den seslenen metal işçisi kadınlar: Mücadelemiz her yerde sürecek

Metal işçisi kadınlar DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Kadın Komisyonunun çağrısıyla Gebze Kent Meydanı’nda buluştu, 8 Mart açıklaması yaptı.

Gebze’den kadın işçiler: ‘Şiddete, yoksulluğa karşı birlikte adım atmamız gerekiyor’

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne doğru Gebze'de konuştuğumuz metal ve petrokimya işçisi kadınlar, "Durup beklemek yerine, bir adım atmamız gerekiyor" dedi.

Çocuklara 1 öğün yemeği çok gören Gebze Belediye Başkanına tepki: Çocuklarımız aç!

Gebze Belediye Meclisinde, ‘Okullarda 1 öğün sağlıklı, ücretsiz yemek’ verilsin teklifini ‘Aç açıkta çocuk yok’ diyerek reddeden Gebze Belediye Başkanına kadınlar tepkili.

CHP Gebze: 'Reddedilen 'okullarda bir öğün ücretsiz yemek' önergesinin peşini bırakmayacağız'

CHP Gebze İlçe Örgütünde, CHP'nin Gebze Belediye Meclisine verdiği "Okullarda 1 öğün ücretsiz yemek" önergesinin reddedilmesine dair basın toplantısı gerçekleştirildi.

Smart Solar işçileri hakları için direnişte

Sendikal hakların tanınmadığı ve işten atmaların yaşandığı Smart Solar’da işçiler kendilerini fabrikaya kapattı. Sabah vardiyasına gelen işçiler de fabrika önünden arkadaşlarına destek verdi.

Nelteks patronunun ‘değerleri’ sadece internet sitesindeki sekme adı

20 kiloluk kolileri saniyeler içinde kaldırması beklenen, tuvalet, su süresi hesaplanıp kısıtlanan kadın işçiler, Nelteks sitesinde yer alan değerlerin sadece kâğıt üstünde olduğunu anlatıyor.

Mitsuba işçisi: Başka fabrikalarda da aynı birliği sağlarız!

Tüm herkese, çalışanlara, akşam eve gittiğinde çalıştığı için yorgunluktan bitap düşenlere, ay sonunu maaş getirmiyor diye düşünenlere sesleniyorum. Mitsuba işçileri olarak sesimizi duyurduk.

ALBA Plastik’de işten atılan kadın: Taciz edildikten sonra işten atıldım

ALBA Plastik’ta iki işçi işten atıldı. İşçilerin fabrika önünde bekleyişi sürerken işçilerden Semra D “Tacize uğradım, şikayetçi oldum, tacizciden önce işten atıldım” dedi.

Gebze Kadın Platformu Ayşegül için sokaktan seslendi

Gebze’de cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra kafasına taşla vurulan Ayşegül için bugün kadınlar sokaklardan seslendi: İstanbul Sözleşmesi Ayşegül’ün yaşaması içindi!

Gebze'de çocuğa cinsel istismar ve yaralama

Kocaeli Gebze'de A.M. (20), takip ettiği A.A.’yı (17) ormanlık alana çekip cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. Jandarma, A.M.’yi gözaltına aldı.

Mücadele örnekleri umut oluyor

Gebze'den kozmetik malzemeleri üreten bir fabrikada çalışan işçi bir kadın fabrikalarda yaygınlaşan ücretsiz izin uygulamasına dair yazdı.

Ekmeğin tadı, çayın demi, Baldur grevi

‘Elbette kolay değildir bu grev günlerinde ev geçindirmek, ama sen sevgili kız kardeşim, eşinin mücadelesinde ona destek verirsen o patron karşısında, daha fazla direnecektir.’

Gebze’den kadın işçiler: ‘İşçiye göre değil patrona göre ücret’

Gebze’den kadın işçiler 2021 yılı için açıklanan 2 bin 825 liralık asgari ücrete dair düşüncelerini ifade etti: 'Bu para bize göre değil patronlar nasıl en az zararla kurtulur ona göre hesaplanıyor'

‘Geçiniyorum diyen yalan söylemiş olur’

Asgari ücreti belirleme toplantıları sürürken Gebze’den kadın işçilerle anlatıyor: Mesaiye kalmak, durumu kurtarmak için çırpınıyoruz. Ücretsiz izine çıkarılanların haddi hesabı yok.

Gebze’deki fabrikalarda kadın cinayetleri protestosu: İstanbul Sözleşmesi uygulansın

Novares işçileri, sabah vardiya girişinde kadın cinayetlerini ve hükümetin İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açmasını protesto etti.